• USD 27.8
  • EUR 33.4
  • GBP 38.7
Спецпроєкти

Нардепи планують реформувати Нацраду з телерадіомовлення

Реклама на dsnews.ua

Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики Верховної Ради готує до другого читання законопроєкт №4107 для реформування Національної ради з питань телерадіомовлення

Про це йдеться в повідомленні інформаційного управління апарату ВР, передає "ДС".

В ході засідання нардепи обговорили низку поправок до другого читання документа.

Пропозиції передбачають, що суб'єктами подання на членів Нацради від ВР є фракції і групи (1 фракція — 1 подання), а також громадські організації та творчі спілки (1 громадська організація — 1 подання).

При цьому голосування відбуватиметься не пакетно, а окремо по кожному кандидату.

Пропонується, щоб закон не регулював безвиїзні перевірки Нацради, оскільки це прописано у власній інструкції відомства, затвердженої Міністерством юстиції.

Президента хочуть уповноважити створювати конкурсну комісію для відбору кандидатур за власною квотою як консультативно-дорадчий орган.

У законі планують передбачити, що кандидати обов'язково проходять спецперевірку відповідно до закону "Про запобігання корупції", яка триватиме до 25 днів.

Забезпечується і дотримання гендерної рівності. Якщо під час голосування за членів на вакантні посади кілька людей мають однакову кількість голосів, перевага віддається кандидату тієї статі, представників якої менше серед вже діючих членів.

На наступному засіданні комітет продовжить розгляд поправок до другого читання.

Нагадаємо, в середині грудня народні депутати підтримали за основу законопроєкт №4107.

Як повідомляла "ДС", Національна рада з питань телебачення і радіомовлення збільшила потужності передавачів мовлення українського теле- і радіомовлення на окупованому Донбасі.

    Реклама на dsnews.ua