• USD 27.6
  • EUR 33.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

Нардепи розглянуть скасування сезонного переведення годинників

У Комітетах Верховної Ради в середу, 17 лютого, розглянуть законопроєкт №4201 про обчислення часу. Документ передбачає скасування переходу на сезонний час

Реклама на dsnews.ua

У пояснювальній записці до документа зазначено, що "на думку більшості вчених і лікарів, щорічне переведення стрілок годинника на одну годину вперед і назад несе низку негативних наслідків, викликає значне погіршення стану здоров'я громадян", а також "доведено, що переведення годинників не допомагає енергозбереженню", передає "ДС".

"Щорічно перехід на зимовий час відбувається в останню неділю жовтня ... Сподіваємося, що в разі підтримки Верховною Радою України, це сезонне переведення стрілок годинника стане останнім, оскільки в законопроєкті чітко передбачено, що сезонний перехід часу не застосовується", — сказано в документі.

Нагадаємо, в 2020 році перший заступник голови Верховної Ради Руслан Стефанчук зареєстрував законопроєкт "Про обчислення часу в Україні", яким передбачається встановлення в Україні єдиного часу по Києву і відмова від сезонного переведення годинників.

Як повідомляла "ДС", востаннє годинник перевели в день місцевих виборів, 25 жовтня 2020 року.

    Реклама на dsnews.ua