• USD 27
  • EUR 31.8
  • GBP 37.2
Спецпроєкти

Нардепи затвердили церемоніал поховання загиблих українських воїнів

У п'ятницю, 2 липня, Верховна Рада прийняла у другому читанні законопроєкт №4636-1 про внесення змін до Закону України "Про Статут гарнізонної та вартової служби Збройних Сил України" щодо ритуалу військового поховання

Верховна Рада
Верховна Рада / facebook.com/verkhovna.rada.ukraine
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні пресслужби Міністерства у справах ветеранів, передає "ДС".

"Тепер в Україні встановлений порядок поховання та проведення військового ритуалу поховання з почесною вартою військовослужбовців, загиблих при захисті незалежності та територіальної цілісності України, або виконання обов'язків військової служби, померлих або загиблих учасників бойових дій, учасників АТО/ООС", — сказано в повідомленні.

При розробці військового поховання ритуалу був врахований досвід поховання військовослужбовців армій провідних країн світу.

Законом передбачено, що на час військового поховання в містах рекомендують скасувати всі масові та розважальні заходи. У разі загибелі і поховання в один день трьох і більше військовослужбовців, загиблих при виконанні завдань за призначенням, в Україні оголошується День національного трауру.

Також передбачається, що перевезення військовослужбовця, який загинув або помер при виконанні обов'язків військової служби до місць прощання, вшанування і поховання відбувається за державні кошти.

Прощання проводиться у місці, узгодженому з родичами, близькими особами, а в разі їх відсутності — з посадовою особою, яка приймала рішення про проведення ритуалу військового поховання. За згодою родичів під час прощання може проводитися релігійний ритуал.

Нагадаємо, протягом минулої доби, 1 липня, бойовики терористичних організацій "ЛНР" і "ДНР", які входять до складу російських збройних формувань, 26 разів порушили режим припинення вогню на Донбасі. Один український військовий був поранений.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua