• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

"Політики не брешуть": навіщо читати книгу політолога Вадима Денисенка та оглядача "ДС" Юрія Вишневського

Видавництво "Наш формат" почало приймати передзамовлення на книгу політолога Вадима Денисенка та політичного оглядача "Ділової столиці" Юрія Вишневського "Політики не брешуть. 10 законів взаємодії політиків і виборців"

Книга Денисенка і Вишневського "Політики не брешуть. 10 законів взаємодії політиків і виборців"
Книга Денисенка і Вишневського "Політики не брешуть. 10 законів взаємодії політиків і виборців"
Реклама на dsnews.ua

У своїй книзі Денисенко і Вишневський розмірковують про те, чому в липні 1945-го, через два місяці після перемоги над Німеччиною, Черчилль зазнав поразки на виборах і чому у 2019-му Порошенко програв, а Зеленський опинився в кріслі президента. Автори розповідають про десять законів політології, наводять яскраві приклади зі світової й української новітньої історії.

Передмову до книги написав громадський діяч, політичний експерт, історик, генеральний директор Комітету виборців України Олексій Кошель. "Книга, яку ви тримаєте в руках, – для тих, хто хоче зрозуміти найбільш незрозуміле: поведінку політиків і виборців. Чому політики поводяться так дивно. І чому ми з вами, тобто виборці, поводимося так дивно і потім самі дивуємося своєму вибору: як ми могли це обрати? Схожих книг просто немає. Ні у нас, ні в Європі, ні у світі. Автори мали інтелектуальне нахабство – задатися метою знайти закони, яким підкоряється світ політики. Маються на увазі не ті законодавчі акти, які продукуються парламентами й іншими органами влади, а ті, ніким не писані закони, які існують стільки, скільки існує сам світ політики. Всі ми знаємо, що фізики шукають закони, яким підкоряється світ неживої природи. Біологи намагаються розгадати закони життя, а психологи – закони свідомості та підсвідомості.

Автори цієї книги наважилися з таким самим підходом підійти до світу політики. Все це неймовірно цікаво – розгадувати таємниці і знаходити закони там, де всі бачили лише мерехтіння випадковостей. Мене особисто вразило те, що автори напрочуд легко піднялися над нашим болотом і охопили оком усю політику – від США до Китаю і від Південної Африки до Росії, хоча найбільшу увагу приділили найближчому до нас досвіду європейських країн. Це справді вражаюча подорож по світовій, європейській та українській політиці. З маршрутом не лише у просторі і часі – від епохи Другої світової війни до нашого сьогодення.

«Політики ніколи не брешуть» – вже сама назва книги видається провокаційною. Ну хіба таке може бути, щоб політики не брехали? Автори розкривають нам очі: до відвертої брехні вдаються хіба що недосвідчені політики-неофіти; насправді ж політикам притаманна не брехня, а зрада. І вони доводять це низкою прикладів зі світового та нашого українського політичного життя. Таких законів у книзі – десять. І цих десяти законів цілком досить, щоб після прочитання книги побачити світ політики новими очима. І головне, щоб краще розуміти, як цей світ функціонує і чому ми, виборці, часто-густо почуваємося обдуреними (спойлер: передусім тому, що ми обдурюємо самі себе, бо так влаштована наша індивідуальна і суспільна свідомість). Я можу оцінити роботу, яку довелося проробити, щоб написати цю книгу, і скажу: вона величезна. Потрібно було звертатися не лише до політичної історії різних країн світу, а й до наукових досліджень у сфері культурології, психології, нейробіології тощо. І синтезувати усе це в одну картину – нову і гармонійну. Звісно, цю книгу можна було б написати нудною науковоподібною мовою. Але автори писали не для науковців і навіть не для політиків, а для нас, виборців. Я давно знаю обох авторів. Вони сильні журналісти і водночас сумлінні дослідники, які знають політику зсередини і при цьому здатні підноситися над нею і бачити її згори".

Зробити передзамовлення книги можна на сайті видавництва "Наш формат".

Вадим Денисенко – журналіст (з 1996 р.), кандидат філологічних наук, політолог. Співзасновник і головний редактор Еспресо TV. У 2014 р. заснував Центр вивчення Росії та окупованих територій, який першим порахував, скільки Росія витрачає на утримання маріонеткових режимів ЛДНР. У 2014–2019 рр. – народний депутат. Розробляв урядові піар-кампанії 2017–2019 рр.

Юрій Вишневський – політичний журналіст з 1993 р. Працював у низці видань, з 2014-го чільний політичний оглядач «Ділової столиці». Є співавтором трьох досліджень, присвячених ситуації після окупації Донбасу.

Реклама на dsnews.ua
    Реклама на dsnews.ua