• USD 27.8
  • EUR 33.4
  • GBP 38.7
Спецпроєкти

Навіщо Пінчук запросив на "Свободу слова" Лєну Бондаренко

Поява в одному з центральних ток-шоу одіозної "регіоналки" може свідчити про відновлення плідної співпраці власника ICTV та господарів Кремля
Стоп-кадр
Стоп-кадр
Реклама на dsnews.ua

Справжній шок у вітчизняних соцмережах та інформаційному просторі загалом викликала поява в прямому ефірі "Свободи слова" на ICTV відомої українофобки Олени Бондаренко. Одні кричать про чергову "зраду", інші – про продажність ведучого ток-шоу Андрія Куликова, а треті – про те, що суспільству кидають чергову кістку ненависті, щоб мобілізувати виборців напередодні голосування за місцеві ради. Однак, справжня причина виступу скандальної "регіоналки" на центральному телеканалі може бути значно банальнішою – просто бізнесом, який веде власник цього ЗМІ зі своїми російськими партнерами. 

За великим рахунком, нічого екстраординарного в появі Бондаренко в прямому ефірі центрального ток-шоу не сталося. Це якщо оцінювати цей епізод через призму повного провалу Генпрокуратури, СБУ та МВС у розслідуваннях масових розстрілів на Майдані в лютому 2014 року та розшуку і початку судових процесів над найближчим оточенням Віктора Януковича за розбудову авторитарного режиму в Україні. Крім того, регулярними гостями центральних телеканалів ось вже більше, ніж півтора роки після трагічних подій на Майдані, є такі лідери "Опозиційного блоку" як Олександр Вілкул чи Юрій Бойко. Їх вплив у команді Януковича був значно більшим, ніж вплив Бондаренко. Однак, в силу свого характеру і обраної ролі, вони не дратують так масову аудиторію, як їх скандальна соратниця. Хоча, їхні "заслуги" заслуговують не меншої уваги правоохоронних органів, ніж риторика Олени Бондаренко.

Цей одіозний політик завжди була червоною ганчіркою для патріотично налаштованих громадян України. На одному рівні з Вадимом Колєсніченком, Олегом Царьовим та донецьким даруванням Миколою Левченко. До речі, останній теж є гостем центральних телеканалів, що є не меншим приводом для обурення

Цей одіозний політик завжди була червоною ганчіркою для патріотично налаштованих громадян України. На одному рівні з Вадимом Колєсніченком, Олегом Царьовим та донецьким даруванням Миколою Левченко. До речі, останній теж є гостем центральних телеканалів, що є не меншим приводом для обурення. Чому ж тоді таку хвилю обурення здійняла телевізійний виступ Бондаренко? Очевидно, що це пов'язано з безкомпромісністю антиукраїнської позиції цього політика. Адже, на відміну від тих таки Левченка, Бойка та Вілкула – колишніх "регіоналів", які зуміли пристосуватися до нових реалій, Бондаренко продовжує кричати про те, що Майдан – це суцільне зло і що війну на Донбасі розв'язала київська хунта.

Чому ж тоді власник ICTV Віктор Пінчук так відверто підставляє під гнів масової аудиторії своє ЗМІ? Відповідь на це питання знайти не так вже й складно. Справа в тому, що до підвищення митних зборів Росії для українських виробників у 2013-2014 роках, корпорація "Інтерпайп", підконтрольна Пінчуку заробляла на російському ринку близько $400 млн, або майже третину від всіх прибутків. Але після введення згаданих обмежень ринок сусідньої держави став для компанії недоступним і звичайно, що Пінчук був готовий піти на будь-які жертви, щоб знову відкрити двері до російського ринку. Тому, цілком ймовірно, що Кремль пообіцяв йому пом'якшення митної політики в обмін на доступ до ефіру ICTV представників проросійської п'ятої колони. 

    Реклама на dsnews.ua