• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Найбільше українці не довіряють російським ЗМІ і НАБУ (соціологія)

Реклама на dsnews.ua

Результати соціологічного дослідження, проведеного Центром Разумкова, виявили антилідерів за балансом довіри і недовіри серед українців. Ними стали російські ЗМІ та українське НАБУ

Дослідження, проведене соціологічною службою Центру Разумкова з 30 жовтня по 5 листопада 2020 року, показало, що рівень довіри українців до більшості державних інституцій залишається вкрай низьким. Однак антилідерами в балансі довіри і недовіри серед опитаних виявились російські ЗМІ з результатом -71,5 та Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) з результатом -60,8. Повністю довіряють НАБУ лише 1,6% опитаних, а не довіряють НАБУ 72,5% респондентів.

Загалом у рамках дослідження було опитано 2020 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України, за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей за вибіркою, що репрезентує доросле населення за основними соціально-демографічними показниками. Теоретична похибка вибірки (без врахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95. Опитування проводилося в рамках проекту «Партійна система України після 2019 року: ключові особливості та перспективи подальшого розвитку», що здійснюється Центром Разумкова спільно з Представництвом Фонду Конрада Аденауера в Україні.

Нагадаємо, що у серпні 2020 Конституційний суд визнав неконституційним повноваження президента призначати голову НАБУ. Тоді ж він визнав указ про призначення Артема Ситника директором Бюро неконституційним. 26 жовтня Окружний адміністративний суд ухвалив рішення, яким зобовʼязав Артема Ситника звільнитись з посади керівника НАБУ, і зобов’язав Міністерство юстиції викреслити Ситника як керівника НАБУ з державних реєстрів. НАБУ подало апеляційну скаргу на це рішення.

    Реклама на dsnews.ua