• USD 40.1
  • EUR 43.5
  • GBP 51
Спецпроєкти

Наєм — про руйнування Трипільської ТЕС: була завеликою, щоб захистити інженерною спорудою

Трипільська ТЕС була надто великою, її неможливо було захистити інженерними спорудами від ракетного удару росіян

Мустафа Наєм
Мустафа Наєм / Facebook.com
Реклама на dsnews.ua

Про це голова Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури Мустафа Наєм пише у колонці на сайті NV, передає "ДС".

Він зазначив, що Держагентство захищає лише частину енергетичних об'єктів розподільчої мережі, але далеко не всі. Фахівці працюють над захистом 22 розподільчих підстанцій "Укренерго" від дронів та ракет. Та будівництво споруд третього рівня захисту недофінансоване.

"Що стосується об'єктів "Центренерго", Агентство відновлення не було долучене до їх захисту, у тому числі Трипільської ТЕС. При цьому слід зауважити, що Трипільська ТЕС — це дуже великий об'єкт, захистити його повністю лише захисними інженерними спорудами без застосування відповідними засобами ППО, думаю, неможливо", — пояснив він.

Як писала "ДС", армія РФ у ніч на 11 квітня масовано атакувала Київську область дронами-камікадзе та ракетами. Крім того, в Українці Київської області після повітряної атаки сталася масштабна пожежа — горіла Трипільська ТЕС.

За даними "Центренерго", після знищення росіянами Трипільської ТЕС у Київській області підприємство втратило 100 відсотків генерації.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua