• USD 39.8
  • EUR 43.1
  • GBP 50.6
Спецпроєкти

НАЗК оголосило про закриття реєстру електронних декларацій чиновників

Реклама на dsnews.ua

Національне агентство з питань запобігання корупції закрило доступ до реєстру електронних декларацій осіб, уповноважених на здійснення функцій держави сьогодні, 28 жовтня, о 19:00

Про це йдеться в повідомленні пресслужби НАПКА, передає "ДС".

"Це нищівна поразка антикорупційної реформи в Україні. Сподіваємося, що законодавці не ігноруватимуть цю ситуацію, а в України ще буде шанс на державний апарат без корупції", — зазначив глава НАПКА Олександр Новіков.

Рішення про закриття доступу до реєстру е-декларацій прийнято на виконання рішення Конституційного суду.

У НАЗК відзначили, що закриття реєстру означає, "що державні органи та громадськість більше не мають відкритого цілодобового доступу до електронних декларацій посадовців, а НАЗК припиняє їхню перевірку, зберігання та оприлюднення".

Як повідомляла "ДС", 27 жовтня КСУ визнав неконституційним положення про кримінальну відповідальність за недостовірне декларування, а також забрав частину контролюючих функцій у Нацагентства з питань запобігання корупції. Зокрема, скасовано право НАЗК вести моніторинг доходів і витрат суддів.

Представник президента в Конституційному Суді Федір Веніславський заявив, що дане рішення може нести загрозу для євроінтеграції України, в тому числі і для безвізового режиму з ЄС.

Постійний представник Верховної Ради в Конституційному Суді Ольга Совгиря заявила, що це рішення прийнято "з кричущими процесуальними порушеннями" і є "сумнівним за змістом". За її словами, це може спровокувати міжнародний скандал.

В Офісі президента заявили, що глава держави скористається правом законодавчої ініціативи і відновить кримінальну відповідальність за невнесення відомостей про майновий стан в декларацію, а також поверне контролюючі функції антикорупційним органам.

Судді КСУ заявили про тиск з боку антикорупційних органів і деяких політиків. Відповідні звернення вони направили президенту, голові Верховної Ради та премʼєр-міністру.

    Реклама на dsnews.ua