• USD 28.5
  • EUR 34
  • GBP 38
Спецпроєкти

НАЗК запустило реєстр е-декларацій

Реклама на dsnews.ua

Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відновив роботу

Про це йдеться в повідомленні пресслужби Національного агентства з питань запобігання корупції, передає "ДС".

"На виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 29.10.2020 №1363-р доступ відновлено", — сказано в повідомленні.

Як повідомляла "ДС", 27 жовтня КСУ визнав неконституційним положення про кримінальну відповідальність за недостовірне декларування, а також забрав частину контролюючих функцій у Нацагентства з питань запобігання корупції. Зокрема, скасовано право НАЗК вести моніторинг доходів і витрат суддів.

НАЗК 28 жовтня відповідно до рішення КСУ закрило доступ до реєстру електронних декларацій.

Європейський Союз направив лист до Верховної Ради і Офісу президента, в якому йдеться про занепокоєння і стурбованість щодо рішення КСУ. Посли країн "Великої сімки" також стурбовані зусиллями скасувати антикорупційні реформи.

29 жовтня Кабмін на позачерговому засіданні зобовʼязав НАЗК відкрити доступ до декларацій. Відповідне рішення було оприлюднено на сайті уряду.

Президент Володимир Зеленський підписав указ про введення в дію рішення РНБО щодо відновлення довіри до конституційного судочинства. Документ, зокрема, передбачає відновлення доступу до Реєстру декларацій.

    Реклама на dsnews.ua