• USD 28.3
  • EUR 34.4
  • GBP 38.1
Спецпроєкти

Призначення Ірини Король тимчасовим в.о. керівника ДАБІ викликало протести

У Києві біля центрального офісу Міністерства розвитку громад і територій України пройшла акція протесту проти призначення Ірини Король тимчасовою в.о. керівника ДАБІ

Реклама на dsnews.ua

Протестуючі прийшли з плакатами "Ні корупції в ДАБІ!", "Корупціонери, геть із будівництва!" "Король, Кудрявцев і Чернишов — корупційні спрут!", а також з муляжами пачок 100-доларових купюр, які вони розклали на порозі міністерства, передає " Інтерфакс-Україна ".

Як відомо, 26 жовтня, через кілька днів після того, як Кабмін визнав такою, що втратила силу власне Розпорядження про покладання обов'язків керівника ДАБІ на Богдана Федоренко, у інспекції архітектурно-будівельного контролю з'явився новий керівник. Це — Ірина Король, яка трудилася до призначення заступником директора Департаменту та начальником відділу методології та нагляду за видачею дозволів на виконання будівельних робіт департаменту дозвільних процедур ДАБІ, і яку в ЗМІ називали людиною екс-керівника ДАБІ Олексія Кудрявцева, звільненого в 2018 р

"Вся ця передісторія сколихнула будівельну громадськість! Адже Кабмін 13 березня 2020 вирішив ліквідувати ДАБІ! "Кліщ на тілі будівельної галузі", "корупційний хмарочос" - це все епітети на адресу ДАБІ від прем'єра і Президента. Так що ж ми бачимо 6 місяців по тому? Схеми повертаються?" — заявив організатор мітингу, активіст громадської організації "Традиція і порядок" Віталій Чорний.

Обурення учасників акції викликало призначення Король без конкурсу. Кілька сотень протестувальників в ранкову годину-пік перекрили Велику Житомирську, де розташований офіс міністерства. Вони кричали "Чернишов — виходь до людей! Король — ганьба!".

Через дві години гучного протесту, до мітингувальників вийшов перший заступник міністра Василь Лозинський.

"ДАБІ в стадії ліквідації. Вона триватиме 2-3 місяці, можливо — до нового року. Все залежить від наших колег у Верховній Раді", — сказав чиновник.

Призначення Ірини Король на керівну посаду він пояснив так: "Відомство не може бути без керівника. Треба видавати дозволи".

Протестуючі пішли з плакатами і криками "Ні корупції в ДАБІ!", "Старі особи повертають старі схеми!" до будівлі Офісу президента на Банковій, вирішивши нагадати, що саме Володимир Зеленський 13 березня 2020 року зажадав ліквідації ДАБІ, як органу з репутацією корупційного.

    Реклама на dsnews.ua