• USD 27.9
  • EUR 33.3
  • GBP 38.4
Спецпроєкти

НБУ скасував засідання щодо звільнення Рожкової і Сологуба

Реклама на dsnews.ua

Рада Національного банку України не змогла розглянути питання про звільнення з посади першого заступника голови НБУ Катерини Рожкової

Причина скасування засідання — відсутність кворуму, інформує "ДС" із посиланням на власні джерела.

На цьому ж засіданні мало розглядатися питання про звільнення ще одного заступника голови НБУ — Дмитра Сологуба.

На сайті Нацбанку станом на 11.00 інформація про скасування засідання відсутня.

Рожкова та Сологуб — останні заступники нового очільника НБУ Кирила Шевченка, які виконували обовʼязки ще за часів попереднього голови правління Якова Смолія і його попередниці Валерії Гонтаревої. Ще три заступники — Юрій Гелетій, Ярослав Матузка та Олексій Шабан — були призначені вже після вступу на посаду Шевченка. 

Дмитро Сологуб обіймав посаду заступника очільника Нацбанку з березня 2015 року. До його сфери управління належать питання формулювання монетарної політики, проведення макропруденційної політики для забезпечення фінансової стабільності, проведення економічного аналізу, збору та аналізу статистики і звітності, а також виконання дослідницької функції центрального банку.

Катерина Рожкова стала першою заступницею глави НБУ у червні 2018 року. До цього була заступницею голови Нацбанку.

Як писала "ДС", 2 жовтня Рада Національного банку на своєму засіданні ухвалила рішення про висловлення недовіри й оголошення догани Рожковій і Сологубу. Кирило Шевченко заявив, що причиною доган і висловлення недовіри стала їхня публічна позиція.

МВФ порадив Україні дотримуватися принципів незалежності Національного банку, а США підтримали Рожкову і Сологуба в конфлікті з Радою НБУ.

    Реклама на dsnews.ua