• USD 26.7
  • EUR 31.4
  • GBP 36.9
Спецпроєкти

Не "чемодан — вокзал — Росія": Арестович розтлумачив заклик Зеленського до жителів Донбасу

Президент України Володимир Зеленський у своєму недавньому інтерв'ю говорив про моральний вибір, закликаючи жителів Донбасу, які вважають себе "росіянами", їхати в Росію

Олексій Арестович
Олексій Арестович / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Таку думку висловив спікер української делегації в Тристоронній контактній групі Олексій Арестович в ефірі телеканалу «Дом», передає "ДС".

«Я побачив те, що я і так знаю, спілкуючись із президентом, — що це особисто для нього болюча тема. Він розуміє історичне значення того, що відбувається. Він наводить дуже правильні історичні паралелі, як із Германською Демократичною Республікою, коли розділена Німеччина після тривалого періоду окупації все одно повернулася до складу об'єднаної Німеччини», — зазначив Арестович.

За його словами, Зеленський прямо звертається до людей і говорить із точки зору морального вибору.

«Він позначає не політичну позицію, тому що багато хто встиг прочитати в цьому "чемодан — вокзал — Росія". Він каже, що ми повинні зробити моральний вибір. Він виступав із точки зору морально-етичного вибору. Це, на мій погляд, найправильніше звернення в нинішній ситуації. Він зробив акцент на моральному виборі людини, одночасно позначивши кілька речей. Що, по-перше, "ми про вас пам'ятаємо, ви — наші, ми ні на секунду про вас не забудемо, і обов'язково повернемо". Що стосується тих, хто свідомо вітає окупацію, відділення окремих районів Донецької та Луганської області від України і приєднання їх до Росії. Він каже: "Вам потрібно зробити вибір. Якщо ви настільки любите Росію, то переїдьте туди". Це правильний моральний вибір», — вважає спікер української делегації в ТКГ.

Арестович підкреслює, що крізь «товщу російської пропаганди» могло пробитися тільки щире емоційне звернення саме з моральної лінії, яке і зробив Володимир Зеленський.

«І, звичайно, президент — це ньюсмейкер №1, його промова буде уважно вислухана і розібрана. Але сім років пропаганди роблять свою справу. А ось емоційне звернення, емоційний прорив, звернення до совісті людей — це працює завжди. Він зробив, по-моєму, блискуче звернення в цьому сенсі», — резюмував Арестович.

Нагадаємо, Зеленський запропонував громадянам, які проживають на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей і вважають, що це територія Росії, переїжджати на легітимну територію Російської Федерації.

В "ДНР" назвали цей заклик проявом етноциду.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua