• USD 27.2
  • EUR 30.8
  • GBP 36.3
Спецпроєкти

Не містять таємниці: в МОЗ обґрунтували законність перевірки COVID-сертифікатів

Міністерство охорони здоров’я запевняє, що перевірка COVID-сертифікатів є законною, оскільки ті не містять таємниці. За законом, таємницею є лише стан здоров'я пацієнта

Реклама на dsnews.ua

За законом пацієнт має право на таємницю лише про стан свого здоров'я, факт звернення за медичною допомогою, діагноз, а також про відомості, одержані при його медичному обстеженні, передає "ДС" з посиланням на прес-службу МОЗ.

"Тобто медична таємниця містить звернення до лікаря чи діагноз, а в документах про вакцинацію цих жодних відомостей немає. Таким чином, правоохоронці під час перевірок дотримання карантинних правил можуть вимагати у громадян пред’явити COVID-сертифікат, не порушуючи при цьому закон", — йдеться в повідомленні.

У МОЗ наголошують, що норма про наявність документу про вакцинацію не поширюється на відвідування банків, АЗС, ветеринарних магазинів, аптек та всіх продовольчих магазинів на будь-якому рівні епіднебезпеки. Тобто у вказаних закладах ніхто не може перевіряти у відвідувачів наявність документу про щеплення.

Водночас, чинні карантинні норми передбачають, що на червоному рівні епіднебезпеки працювати можуть лише ті громадські заклади, де 100% персоналу та відвідувачів вакциновані або мають негативний тест на COVID-19. Тобто у вказаних закладах вже йдеться про можливість перевірки документу про щеплення або негативного тесту на COVID-19.

"Для того, щоб обмеження жовтого чи червоних рівнів не стосувались громадських закладів чи масових заходів, співробітники чи організатор мають перевірити відповідні документи у відвідувачів", — йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, Міністерство охорони здоров'я України розглядає можливість запровадження так званої "ковідної амністії" — покупцю підробленого сертифіката дадуть можливість пройти вакцинацію від коронавірусу.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua