• USD 27.6
  • EUR 32.5
  • GBP 36
Спецпроєкти

Не "плюсами" єдиними: ЗМІ відстежили "офшорні" зв'язки Медведчука з Коломойським

Реклама на dsnews.ua
Лідер ОПЗЖ, нардеп і кум Путіна Віктор Медведчук разом з дружиною Оксанной Марченко є бізнес-партнерами олігарха Ігоря Коломойського не тільки в медіахолдингу "1+1"

Про це свідчить розслідування журналістів проекту "Схеми: корупція в деталях", передає "ДС".

По ряду задекларованих Медведчуком фірм, його дружина Оксана Марченко володіє частками в бізнесі відразу в декількох стратегічних сферах, а саме - в енергетичних компаніях: ЗАТ "Львівобленерго", пат "Прикарпаттяобленерго", ВАТ "Запоріжжяобленерго"; металургійних заводів: ЗАТ "Електрометалургійний завод" Дніпроспецсталь" та пат "Запорізький завод феросплавів"; логістичних компаніях, що входять в систему так званого Одеського перевалочного комплексу, а також у трьох телеканалах: ТОВ "Телерадіокомпанія "Студія 1+1", ТОВ "Гравіс -кіно"("2+2"), ЗАТ "ТК "ТЕТ".

Згідно з декларацією Віктора Медведчука, його дружина Оксана Марченко є кінцевою бенефициаркою кіпрських компаній Margaroza Commercial Ltd, Lex Perfecta Ltd, Kerelio Commercial Ltd, Miosaria Commercial Ltd. і Zocatini Enterprises Ltd.

За даними Агентства з розвитку інфраструктури фондового ринку України (Smida), саме ці 5 кіпрських фірм є власниками 88% акцій "Прикарпаттяобленерго".

Раніше ці кіпрські компанії в ЗМІ пов'язували тільки з бізнесменами Григорієм та Ігорем Суркісом і групою Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова.

У розслідуванні йдеться, що подружжя Медведчук-Марченко є власниками не менше половини часток у кожній з цих кіпрських фірм, а отже, сумарно вони сконцентрували не менше 44% акцій цього обленерго.

Також розслідувачі встановили, що на чотири кіпрські фірми, задекларовані Медведчуком, записано 89% акцій "Львівобленерго".

Дві кіпрські компанії Lex Perfecta Limited і Kerelio Commercial Ltd, задекларовані Медведчуком як власність дружини, володіють понад 23,5% акцій іншої енергокомпанії - ВАТ "Запоріжжяобленерго".

Також частки у кіпрських фірмах поділені порівну між двома номінальними утримувачами-кіпріотами, тому Марченко може виявитися бенефіціарним власником не менше половини часток в обох кіпрських компаніях, а отже, родина нардепа могла сконцентрувати близько 12% акцій "Запоріжжяобленерго".

Журналісти також виявили зв'язок сім'ї народного депутата з великими металургійними підприємствами, які раніше відносили до групи Ігоря Коломойського.

У своїй майнової декларації Медведчук зазначив, що його дружина є власницею ще чотирьох кіпрських фірм - Soltex Ltd, Matrimax Ltd, Tapesta Ltd і Walltron Ltd.

Журналісти виявили, що Марченко володіє 50% цих компаній через задекларовані її чоловіком офшорні компанії з Британських Віргінських островів.

Всі ці чотири кіпрські компанії, згідно з даними Smida, є власниками 82,7% акцій АКЦІОНЕРНОГО товариства "Запорізький завод феросплавів". Тому подружжя Медведчук-Марченко сукупно володіє 41% акцій цього підприємства.

Також у майновій декларації Медведчук зазначив, що його дружина є власницею трьох кіпрських фірм - Crascoda Holdings, Gazaro Ltd і Boundryco Ltd. Зокрема, вона володіє 50% частками в двох останніх через інші кіпрські фірми Vistormia Holdings Ltd і Ledisalio Holdings Ltd, хоча номінально вони записані на кіпріотів.

Ці три задекларовані нардепом кіпрські фірми, які володіють 34,2% акцій ПАТ "Електрометалургійний завод "Дніпроспецсталь". Таким чином, сім'я Медведчука є кінцевим бенефіціаром не менше 17% акцій "Дніпроспецсталі".

Журналісти також виявили зв'язок народного депутата від ОПЗЖ з логістичними підприємствами, що входять в систему так званого Одеського перевалочного комплексу

У своїй декларації Медведчук зазначив, що його дружина є власницею кіпрської Tominersa Investments Ltd. Ця компанія за низкою інших кіпрських фірм, контролює близько 10% чотирьох одеських логістичних підприємств, які володіють та керують інфраструктурними об'єктами в Одеському порту, а саме - ЗАТ з іноземними інвестиціями "Синтез Ойл", ВАТ "Ексімнафтопродукт", ВАТ "Одеснафтопродукт" та ТОВ "Укрлоудсистем".

Також "Схеми" виявили, що Віктор Медведчук причетний і до іншої групи телеканалу ТЕТ. Хоча телеканал і не оприлюднив повної структури власності, в Smida власником 100% акцій ПРАТ вказана кіпрська Bredgat Holdings Ltd, 25% якої, через ланцюжок інших компаній володіє Bolvik Ventures LTD.

Як повідомляла "ДС", раніше журналісти проекту "Схеми" встановили, що голова політради партії ОПЗЖ і кум президента Росії Володимира Путіна Віктор Медведчук зазначив у своїй майнової декларації за 2019 компанію Bolvik Ventures Ltd з Британських Віргінських островів, яка фігурує у структурі власності ТОВ "Телерадіокомпанія "Студія 1+1". Офіційно, кінцевим бенефіціаром Bolvik Ventures Ltd є дружина нардепа Оксана Марченко.

    Реклама на dsnews.ua