• USD 38.2
  • EUR 41.3
  • GBP 48.2
Спецпроєкти

"Не зробили майже нічого": Зеленський нарікає, що "сильні" країни не відвернули повномасштабної війни

Глава держави Володимир Зеленський вважає, що країни із сильним впливом у світі не доклали зусиль, аби не допустити повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Зокрема Німеччина не відіграла необхідної ролі під час анексії Криму росіянами у 2014 році

Володимир Зеленський
Володимир Зеленський / Офіс президента України
Реклама на dsnews.ua

Про це він розповів в інтерв'ю німецькому телеканалу ARD, передає "ДС".

На запитання журналістки, чи розчаровує президента те, що канцлер ФРН Олаф Шольц не надає Україні вкрай необхідні ракети Taurus, він відповів, що це питання не у Шольці як такому.

"Є багато чого, що я не можу вам поки сказати. Це не стосується тільки Олафа, це стосується лідерів Європи та Сполучених Штатів. Я просто розчарований, що люди в цілому у світі сьогодні більш прагматичні й не одразу вмикаються у ті чи інші виклики", — зазначив Зеленський.

Він додав, що може бути розчарований лише тим, що на першому етапі окупації України Росією 2014-го року Німеччина не відігравала тої ролі, яку повинна була.

За словами Зеленського, він розчарований не канцлером Німеччини, а тією політикою його держави, яка під час анексії Криму не зіграла ту роль, на яку так заслуговували Україна,

Європа, світ та усі люди, які тоді були живі, але загинули під час повномасштабної війни, наголосив український лідер.

"Ми всі заслуговували, щоб Німеччина була одним із лідерів, яка посадить за стіл Росію і пояснить, що не можна порушувати міжнародне право, цінності тощо. Я вам сказав відверто, що питання не в Олафі і не тільки в Німеччині. Я розчарований, що країни з різних континентів із сильною економікою, а значить із сильною армією та впливом, не зробили майже нічого, щоб не було повномасштабної війни", — наголосив Зеленський.

Як писала "ДС", 24 січня Німеччина оголосила про першу передачу Україні військових гелікоптерів Sea King Mk41.

Оглядач газети Bild Юліан Рьопке заявив, що німецькі гелікоптери Sea King Mk 41 – це "барахло", яке небезпечне для українських пілотів.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua