• USD 39.8
  • EUR 43.3
  • GBP 50.6
Спецпроєкти

Не варто вірити пропаганді: мер Тернополя відповів послу Ізраїлю з приводу Шухевича

УПА та її головнокомандувач Роман Шухевич воювали не тільки за свободу українського народу, а й за свободу інших поневолених і пригноблених народів нацистським і комуністичним режимами, а єврейський народ тих часів добре це розумів

Мер Тернополя Сергій Надал
Мер Тернополя Сергій Надал
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні мера Тернополя Сергія Надала в Facebook, передає "ДС".

"Прочитав пост Надзвичайного та Повноважного посла Держави Ізраїль в Україні пана Джоеля Ліона щодо рішення Тернопільської міської ради, яким ми присвоїли нашому центральному стадіону імʼя Романа Шухевича. Хочу повідомити пану послу та іншим людям, котрі стали заручниками "радянської історіографії", конкретні факти, які документально зафіксовані", — зазначив мер Тернополя.

За його словами, в УПА воювали представники різних народів. Історії відомі факти, коли євреї були серед лідерів українських повстанців.

"З вересня 1942 по лютий 1943 родина Романа Шухевича переховувала в своєму будинку від переслідування нацистами сусідську єврейську дівчинку Ірину Райхенберг. Роман Шухевич, використовуючи свої можливості, допоміг з виготовленням для дівчинки нових документів на імʼя українки Ірини Василівни Рижко. Після арешту дружини Романа Наталії Шухевич в 1943 році Гестапо Роману Шухевичу вдалося переправити дівчинку в сирітський притулок при жіночому греко-католицькому монастирі Василіанок в Пилипові, поблизу містечка Куликів, що за 30 кілометрів від Львова, де Ірина і перебувала до кінця війни, переживши німецьку окупацію і Голокост", — розповів мер.

Надал додав, що загалом за даними Гестапо, представники ОУН і УПА неодноразово допомагали переховуватися євреям і виготовляли для них документи. Тобто, була налагоджена працююча система українських повстанців з порятунку євреїв. Тому десятки українських націоналістів стали "Праведниками світу". Це також підтверджують радянські документи і навіть документи держави Ізраїль.

"Радянську пропаганду взяла на озброєння сучасна Росія. Відкриті архіви КДБ УРСР переконають пана посла в моїй правоті. Він, як і багато інших, відкриє для себе чимало нового про діяльність Романа Шухевича та Української Повстанської Армії – Армії Воюючої України", — підсумував Надал.

Як писала "ДС", Тернопільська міська рада 5 березня прийняла рішення про присвоєння міському стадіону імені Романа Шухевича.

Посол Ізраїлю в Україні Джоель Ліон заявив, що засуджує це рішення. У МЗС України зазначили, що дискусії у сфері збереження національної памʼяті повинні проходити на рівні істориків, а дипломатам слід працювати над зміцненням відносин між народами.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua