• USD 26.6
  • EUR 31.2
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Не завірив ксерокопію диплома: Милованов, чому Данилюка виключили з конкурсу на главу БЕБ

Конкурсна комісія вилучила колишнього секретаря РНБО Олександра Данилюка з переліку кандидатів на посаду голови Бюро економічної безпеки через невідповідність ксерокопії його диплому встановленим вимогам

Тимофій Милованов
Тимофій Милованов / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні на Facebook-сторінці радника керівника Офісу президента, президента Київської школи економіки Тимофія Милованова, передає "ДС".

Так, Милованов зазначив, що закон вимагає від кандидатів економічної або юридичної освіти.

"Олександр подав три дипломи. Перший – про інженерну освіту з КПІ (не підходить, бо не економічна). Другий – про професійну освіту в царині фондового ринку (не підходить, бо не вища). Третій – диплом про бізнес-освіту Університету Індіани, спеціалізація – фінанси. Всі дискусії в комісії та публічно точаться навколо саме цього диплому", – написав радник голови ОПУ.

Милованов додав, що хоч бізнес-освіта й економічна освіта для багатьох економістів є різними речами, в Україні закон визначає бізнес-освіту в фінансах спеціалізацією в галузі економіки. Тому цей диплом міг би задовольнити вимоги закону.

"Але є проблема: закон не визнає автоматично іноземні дипломи. Для визнання потрібно пройти досить просту і формальну процедуру (називається нострифікація). Подаєш диплом в МОН, вони перевіряють, чи є той диплом справжній (згадайте міністра юстиції Зварича, у якого, як виявилось, немає справжнього іноземного диплома) і перевіряють, чи прослухані курси відповідають спеціальності і якій", – підкреслив Милованов.

За його словами, Данилюк такого кроку не зробив.

"Це легко. Олександр цього не зробив. Тому по суті комісія розуміє, що освіта є, але за законом визнати цього не може. Бо є ксерокс диплома і немає підтвердження, що цей ксерокс справжній. Я знаю Олександра і вірю йому. Я впевнений, що диплом справжній", — зазначив Тимофій Милованов.

Милованов підкреслив, що "закон вимагає перевірки, а не віри".

"І комісія не може порушити закон. Як би нам не подобався Олександр. Бо це стаття і суд. Що можна було зробити? Надати додатковий час Олександру підтвердити справжність диплому. Через нострифікацію або хоч листом від Індіани", — зазначив радник голови ОПУ.

Він підкреслив, що комісія "знає і любить" Данилюка.

"Тоді ми мали б дати такі самі можливості всім, хто подав неповні пакети документів. Не тільки Олександру (бо ми його знаємо і любимо), а й всім, хто для нас невідомі", – зазначив Милованов.

Він додав, що служба БЕБ має запрацювати з 25 вересня.

"Тоді перестають працювати інші служби. І часу практично немає. Також надання додаткового часу на виправлення документів було б знову-таки порушенням закону і умов конкурсу, бо кандидати мали подати фінальні пакети до 7-го липня", – розповів радник керівника Офісу президента.

Милованов наголосив, що політична робота вимагає чіткості в публічних комунікаціях. "Але цього недостатньо. Потрібна чіткість в документах. Це просто питання професіоналізму. І відповідальності кандидатів", – підсумував він.

Нагадаємо, 12 травня, Кабмін у ході виїзного засідання прийняв постанову про створення Бюро економічної безпеки.

Премʼєр-міністр України Денис Шмигаль виділив місяць на проведення аудиту Державної фіскальної служби (ДФС), який необхідний для подальшого запуску Бюро.

Олександр Данилюк заявив, що конкурсна комісія виключила його з переліку кандидатів на посаду глави відомства через брак у нього профільної освіти.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua