• USD 28
  • EUR 33.2
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Тиждень в регіонах. Херсонський виборчий розгін, повернення Каськіва і бюлетені проти Труханова

"ДС" пропонує увазі читачів огляд головних політичних подій тижня, що відбулися в українських регіонах

Владислав Каськів став депутатом Закарпатської обласної ради від ОПЗЖ
Владислав Каськів став депутатом Закарпатської обласної ради від ОПЗЖ / УНІАН
Реклама на dsnews.ua

Увага українців часто сконцентрована виключно на політичних подіях, скандалах і потрясіннях всеукраїнського масштабу, але на місцевому рівні відбувається не менше цікавих знакових подій, гідних згадки.

Минулий тиждень запам'ятався розпуском Херсонського тервиборчкому, обранням до облради кращого друга лижних інструкторів Владислава Каськіва та передвиборчої облавою СБУ в офісі колишнього народного депутата Дмитра Голубова.

Херсонську ТВК розігнали — немає кому приймати рішення

Центральна виборча комісія на своєму засіданні 12 листопада достроково припинила повноваження всього складу Херсонської обласної ТВК і зобов'язала місцеві партії протягом доби подати кандидатури до нового складу ТВК.

"ЦВК встановила факт одноразового грубого порушення Херсонською обласною ТВК законодавства і достроково припинила повноваження всього її складу", — розповіли в комісії.

Причиною рішення стали скарги від обласних організацій партій "Наш край", "Слуга народу" і партії Ігоря Колихаєва "Нам тут жити!", які були відправлені до Центрвиборчкому. У скаргах було прохання достроково припинити повноваження обласної ТВК через грубі порушення законодавства, які були встановлені рішенням П'ятого апеляційного адміністративного суду. Порушення стосувалися підрахунку голосів на дільницях Каховського та частини Скадовського районів, де не діяли Каховська міська ТВК і Бехтерська сільська ТВК Скадовського району.

ЦВК встановила, що на момент розгляду цього питання обласна ТВК не виконала постанову суду. Крім того, як виявилося, обласний виборчком не працює через відсутність кворуму, необхідного для прийняття рішень. При цьому ніяких документів відсутності членів цієї комісії з поважних причин ЦВК не отримала. Новий склад ТВК повинен заново перерахувати голоси виборців області.

Каськів: З "Нашої України" — в депутати від Медведчука — Бойка

Колишній глава Держінвестпроєкту Владислав Каськів став депутатом Закарпатської обласної ради від ОПЗЖ. Каськів пройшов шостим номером списку партії ОПЗЖ до Закарпатської обласної ради. В шостому виборчому окрузі Закарпаття в Хустському районі за Каськіва проголосував 481 виборець.

Ще у вересні закарпатська "Свобода" зажадала зняти з реєстрації Владислава Каськіва. Як пояснювали в "Свободі", відповідно до п. 2 ст. 217 Виборчого кодексу України організація партії може висунути кандидатом особу, яка є членом даної політичної партії, або безпартійного громадянина. А Владислав Каськів, згідно з даними виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, станом на 28.09.2020 р. є керівником партії "Пора". Згідно з п. 2 ст. 6 Закону України "Про політичні партії в Україні" громадянин може перебувати одночасно лише в одній політичній партії. Тобто Владислав Каськів не може бути представником іншої політичної партії, крім партії "Пора".

Варто нагадати, що Каськів був активістом Помаранчевої революції, лідером партії "Пора", третім номером партсписку і парламентарієм шостого скликання від блоку "Наша Україна — Народна самооборона". Але за часів Януковича колишній "помаранчевий" активіст став головою Державного агентства національних проєктів і підписав угоду на $1 млрд з іспанською кампанією Gas Natural щодо інвестицій в LNG-термінал в Україні. Згодом з'ясувалося, що в компанії не знають людину, яка від їхнього імені підписала контракт, ця особа виявилася лижним інструктором. Після падіння Януковича Каськів утік з України.

У квітні 2015 р. міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що за керівництва Каськівим Держінвестпроєктом Україна втратила 2 млрд грн. За даними слідства, в 2012 р. з державного бюджету України виділено понад 500 млн грн на реалізацію ряду національних проєктів. Зокрема, проєкт "Якісна вода" передбачав встановлення в найбільших містах України автоматів із розливу питної води, а відповідно до проєкту "Олімпійська надія-2022" повинні були бути побудовані інфраструктурні об'єкти для проведення зимових Олімпійських ігор в Україні. Однак ці та інші проєкти так і не були реалізовані. У березні 2016 р. Каськіва оголосили в розшук, згодом його затримали в Панамі за корупційні злочини. У березні 2017 р. Панама відмовила Каськіву в наданні статусу політичного біженця, його екстрадували в Україну, але пізніше Печерський райсуд відпустив його після внесення застави в $600 тис., а справа про зловживання чиновника заглохла.

Після гучного випадку депутата-вбивці Віктора Лозінського, а тепер і підозрюваного в розтраті мільярдів "оранжево-регіонального" Каськіва створюється враження про ультракоротку виборчу пам'ять українців, яким абсолютно все одно, хто буде представляти їхні інтереси.

Бюлетені для Скорика знайшли в офісі колишнього друга Геннадія Труханова

У середу, 11 листопада, співробітники поліції і СБУ, які проводили обшук у приймальні одеського політика Дмитра Голубова на вулиці Давида Ойстраха, виявили там велику кількість документів, зовні схожих на бюлетені другого туру виборів мера Одеси. Правда, бюлетені, згідно з рішенням міського тервиборчкому, повинні бути рожевого кольору, а нібито знайдені в офісі Голубова папери — білі.

"Оперативники спецслужби провели обшук в офісному приміщенні в Одесі, яке використовувалося як "громадська приймальня" одного з суспільно-політичних діячів. Правоохоронці виявили сотні бюлетенів для голосування, ідентичних за формою та змістом оригінальним документам суворої виборчої звітності", — сказано в повідомленні.

Сам політик стверджує, що «бюлетені» йому підкинули. Відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 158-3 КК України (фальсифікація виборчих документів, документів референдуму чи фальсифікація результатів голосування групою осіб). Санкція відповідної статті передбачає до 10 років в'язниці.

Примітно, що менш ніж три роки тому, в лютому 2018 р., Солом'янський суд Києва відпустив мера Одеси Геннадія Труханова на поруки тоді ще депутата від БПП Дмитра Голубова. Міському голові Одеси і трьом чиновникам одеської мерії ставили привласнення майна зі збитком для держави в 185 млн грн. Але на нинішніх виборах градоначальника Голубов вирішив підтримати головного опонента Труханова, кандидата від ОПЗЖ Миколу Скорика.

"Я знаю Миколу Скорика як чесну людину, гідного громадянина і справжнього одесита. Моє рішення про його підтримку обумовлене тотожністю позицій з найважливіших стратегічних питань розвитку Одеси", — заявив Голубов.

Голубов і сам балотувався в мери і вів "Блок Голубова" до міськради, але представники його партії запізнилися в міськвиборчком з подачею документів на цілий день, через що політику і його команді відмовили в реєстрації. Після скандалу, піднятого Голубовим, міськвиборчком прийняв рішення зареєструвати його кандидатом в мери, а членів його блоку — кандидатами в депутати міськради, але це рішення визнала недійсним ЦВК, розпустивши міськвиборчком і виключивши Голубова з мерських перегонів.

    Реклама на dsnews.ua