• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

Тиждень в регіонах. Саморозпуск "шаріївців" у Дніпрі, Кучер проти Кернеса і уроки Данилича на Закарпатті

"ДС" пропонує увазі читачів огляд головних політичних подій тижня, що відбулися в українських регіонах

Фото: Shutterstock
Фото: Shutterstock
Реклама на dsnews.ua

Увага українців часто сконцентрована виключно на політичних подіях, скандалах та потрясіннях всеукраїнського масштабу, але на місцевому рівні відбуваються не менше цікаві знакові події, варті згадки.

Минулий тиждень запам'ятався висуненням губернатора Харківщини на вибори в облцентрі, боями за франшизу "партії Шарія" в Дніпрі і можливим поверненням економічних ідей часів Леоніда Кучми на Закарпатті

Губернатор проти мера

Кандидатом від "Слуги народу" на виборах мера Харкова буде губернатор області Олексій Кучер, його висування — нібито вже прийняте в Офісі президента рішення. Примітно, що ще недавно "слуги" намагалися вибрати кандидата не з чиновників або депутатів, а знайти когось позасистемного. Серед імен кандидатів звучали народні депутати – "слуги" Олександр Бакумов і Марія Мезенцева.

Природно, на користь голови ХОДА говорить більш висока впізнаваність. Втім, враховуючи низку скандалів, серед яких конфлікти з медиками, журналістами, неоднозначні кадрові призначення, заборгованості по зарплаті та інші соціально-економічні показники регіону, ця впізнаваність може зіграти і в "мінус". Та й у протистоянні з місцевим бізнесом в особі олігарха Ярославського харків'яни схильні були підтримати саме його, а не Кучера.

Нещодавно про своє бажання балотуватися в мери також заявив народний депутат від "ОПЗЖ "Олександр Фельдман. Вочевидь, він складе сильну конкуренцію чинному міському голові Геннадію Кернесу, який місяць тому заявив, що буде балотуватися в мери в третій раз поспіль від своєї партії "Блок Кернеса – Успішний Харків".

Серед можливих претендентів на мерське крісло також колишні депутати міськради Анатолій Родзинський і Андрій Лесик. Родзинський нагадав про себе ще навесні, активно експлуатуючи в соціальних мережах "коронавирусную" тематику, а представник "ОПЗЖ" Лесик відзначився участю в декількох гучних мітингах.

Реклама на dsnews.ua

Включити в списки борців за крісло в мерії місцеві політологи не забувають і колишню главу ХОДА Юлію Світличну. Навесні екс-губернатор виграла проміжні вибори до Верховної Ради в 179-му окрузі і, імовірно, не відмовиться від ідеї провести свою команду з "Блоку Світличної "Разом!" як мінімум до обласної ради і ряд територіальних громад.

Поза сумнівом, вибори в Харкові будуть яскравим батлом. Досить згадати, що Кернес досі найпопулярніший політик в Харкові, а що стосується Фельдмана, то він став єдиним кандидатом не від "слуг", який виграв харківську мажоритарку на минулорічних виборах в Раду, губернатора ж Кучера підтримує один з найбільш "ресурсних" "слуг", куратор Харківщини Вадим Слюсарев.

"Кулька" у Дніпрі почав здуватися

Однопартійці ватного блогера Анатолія Шарія досі обговорюють, хто зможе надалі керувати політсилою в Дніпрі після того, як міський осередок партії було розпущено її засновником. "Керівники партії були помічені в несумлінному виконанні своєї роботи", – зазначено в повідомленні групи місцевого співтовариства політсили.

У місцевому політикумі пролунали звинувачення у рейдерстві партії з боку Геннадія Корбана, якого називають старшим політпартнером чинного мера Бориса Філатова. Останній нібито не сподівається на монобільшість свого політпроекту "Пропозиція" у міськраді, тому у його союзника Корбана виникла ідея поборотися за міський осередок шаріївців, яку зараз начебто контролює місцевий авторитетний бізнесмен "Нарік".

Втім, навряд чи Філатову і його партнеру допоможе контроль над відділенням партії Шарія, яка, судячи з соцопитувань, не дотягує до 5% бар'єру в Дніпрі. Фактично, "батьки" міста тільки допомогли Шарію попіаритися на розпуску "неблагонадійних" представників, вигідно перепродати свою "франшизу".

Хайп через партію Шарія в Дніпрі лягає в ланцюжок безперервних нагадувань про цю політсилу в інфополі в цілком визначеному ключі – як "гнаних опозиціонерів". Саме так можна розцінювати і повідомлення про те, що Окружний адмінсуд Києва просить зобов'язати Міністерство юстиції України звернутися до суд для заборони діяльності Партії Шарія". Позивач просить суд визнати протиправною бездіяльність Міністерства юстиції України щодо неприйняття рішення з приводу невідповідності діяльності "Партії Шарія" вимогам закону України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні і заборону пропаганди їхньої символіки".

У той же час позивач просить суд зобов'язати Мін'юст звернутися з позовом до суду про заборону діяльності партія Шарія на території України та скасувати її державну реєстрацію.

Кучма пішов, а його справа живе на Закарпатті

Голова Закарпатської ОДА Олексій Петров заявив про намір відтворити вільну економічну зону і митний експеримент. "Я буду лобіювати можливість інвестиційного розвитку Закарпаття в умовах вільної економічної зони, яка діяла в цьому регіоні з 2001 року", – сказав Петров. У минулі роки згідно з цим експериментом 50% перевиконання загального обсягу щомісячних надходжень митниць — це мито, акцизний податок, податок на додану вартість — скеровують на розвиток дорожньої інфраструктури краю.

Очільник області зазначив, що 20 років тому на Закарпаття зайшло більше 15 компаній зі світовим реноме, які стали бюджетоутворюючими в області. "У моєї команди і нардепів від Закарпаття є бажання відновити цей експеримент для Закарпатської області", — підкреслив Петров.

За його словами, зараз це особливо актуально, адже у зв'язку з пандемією в область повернулося багато трудових мігрантів, і їх слід було б працевлаштувати. "Запропонував керівництву в Києві відновити на Закарпатті пілотний проект митного експерименту. Станом на червень ми маємо 125% перевиконання плану митниці – і це при відносно невеликому потоці через пандемію. Я зацікавлений, щоб митниця працювала, і щоб ці гроші поверталися в область", – сказав він.

Примітно, що про вільні економічні зони, придумані ще за президентства Леоніда Кучми і які начебто мали принести величезні інвестиції, а також активне економічне зростання, зараз практично нічого не нагадує.

    Реклама на dsnews.ua