• USD 27.9
  • EUR 33.3
  • GBP 38.4
Спецпроєкти

Тиждень в регіонах. Філімонов-казкар в Одесі, "слуга"-сепаратіст в Миколаєві і закарпатський похід Каськіва

"ДС" пропонує увазі читачів огляд головних політичних подій тижня, що відбулися в українських регіонах

Олег Філімонов і інші кандидати в депутати від "Слуги народу" підписали меморандум з виборцями про відповідальність за виконання передвиборчих обіцянок/048.ua
Олег Філімонов і інші кандидати в депутати від "Слуги народу" підписали меморандум з виборцями про відповідальність за виконання передвиборчих обіцянок/048.ua
Реклама на dsnews.ua

Увагу українців часто сконцентровано виключно на політичних подіях, скандалах і потрясіннях всеукраїнського масштабу, але на місцевому рівні відбувається не менше цікавих знакових подій, гідних згадки.

Минулий тиждень запам'ятався смішними передвиборними обіцянками одеських "слуг", "зеленим" кандидатом — фанатом "ДНР" в Миколаєві і спробою відомого "реформатора" Владислава Каськіва повернутися в політику на Закарпатті.

Розлучення "слуг" по-одеськи

В Одесі кандидати в депутати від партії "Слуга народу" підписали меморандум з виборцями про відповідальність за виконання передвиборчих обіцянок. Свої підписи під документом поставили кандидат в мери Олег Філімонов і кандидат в депутати міськради Вадим Мороховський.

За словами кандидатів, це означає, що вони будуть "виконувати свою передвиборчу програму в усіх напрямках". Крім того, вони також зобов'язуються добровільно скласти депутатські повноваження в разі порушення ключових принципів партії і положень цього меморандуму. Олег Філімонов також заявив, що найближчим часом такі меморандуми підпишуть всі кандидати від політичної партії "Слуга народу".

Другою стороною в меморандумі виступають представники громадськості, які нібито отримують "реальний інструмент відкликання депутата в разі неефективності його роботи". У "соціального договору" є і доповнення, де прописані всі основні пункти передвиборчої програми і терміни їх виконання. За словами кандидатів, перевірити відповідальність депутатів під керівництвом Олега Філімонова можна буде вже на першому пленарному засіданні міськради: вони зобов'язалися відразу ж оголосити мораторій на забудову схилів і зелених зон.

Підписувати щось з виборцями — не ноу-хау, зазвичай це технологія для одного округу, цікаво, скільки одеситів купиться на подібний розвід в масштабах міста. Ще більш цікаво, чи не буде технологія одеських "слуг" використовуватися і в інших регіонах.

Реклама на dsnews.ua

У Миколаєві до міськради від "слуг" ледь не потрапив фанат ДНР

У Миколаєві в міську раду від партії "Слуга народу" спробував балотуватися Єгор Клецов, який в 2014 році називав російське вторгнення на Донбас "братовбивчої війною", виправдовуючи при цьому дії Кремля.

"У 14-му активно топив за "народ Донбасу", возив туди гуманітарку і закликав "залишатися вдома" під час боїв за Савур-Могилу, Ізварине та Іловайськ. Тепер він балотується до міськради за списками від" Слуги народу ", — написав про Клецова волонтер Ілля Зелінський

Також в інтернеті були опубліковані кадри з Клецовим в ефірі телеканалу бойовиків на Донбасі "Новоросія ТВ". У січні 2015 року Клецов брав участь в мітингах, спрямованих на зрив мобілізації до Збройних Сил України. Звичайно, за свої "подвиги" Клецов потрапив в базу сайту "Миротворець".

"Посібник терористів і російських окупантів. Антиукраїнський пропагандист. Провокатор. Участь в інформаційних спецопераціях російського агресора, а також в пособництві країні-агресору, що проявляється в діях, спрямованих на дискредитацію державних інститутів України", — йдеться в описі його профілю.

Активісти неодноразово звертали увагу керівництва партії "Слуга народу" на факти з біографії Клецова.

Зокрема, глава фракції у Верховній Раді, виходець з Миколаєва Давид Арахамія в коментарях на Facebook написав, що бачив профіль кандидата, і заявив, що "ворог не пройде". Однак кандидатуру Клецова таки висунули до міської ради Миколаєва.

Однак це спровокувало такий скандал, що місцеві "слуги" були змушені переглянути своє рішення, а Клецов оголосив, що відмовляється від висування.

Каськів знову хоче "стати на лижі"

На Закарпатті "Свобода" вимагає зняти з реєстрації Владислава Каськіва, якого напередодні ТВК зареєструвала кандидатом в депутати Закарпатської обласної ради від ОПЗЖ по 6-му Хустському округу.

Як пояснили в "Свободі", відповідно до п.2 ст. 217 Виборчого кодексу України організація партії може висунути кандидатом особу, яка є членом даної політичної партії, або безпартійного громадянина. А Владислав Каськів, згідно з даними виписки Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, станом на 28.09.2020 року є керівником партії "Пора". Згідно п.2 ст.6 Закону України "Про політичні партії в Україні" громадянин може перебувати одночасно лише в одній політичній партії. Отже, Владислав Каськів не може бути представником іншої політичної партії, крім партії "Пора", підкреслили в "Свободі".

Нагадаємо: Каськів був активістом Помаранчевої революції, але за часів Януковича став головою Державного агентства національних проектів і підписав знаменитий договір про будівництво терміналу для прийому зрідженого газу в Одесі разом з людиною, якиа виявилася лижним інструктором. У березні 2016 року Нацполіція України оголосила Каськіва в розшук, його затримали в Панамі і екстрадували в Україну, але пізніше Печерський райсуд відпустив його після внесення застави в $600 тис., а справа про зловживання чиновника заглохла.

    Реклама на dsnews.ua