• USD 39.8
  • EUR 42.4
  • GBP 49.5
Спецпроєкти

Тиждень в регіонах. У Вінниці з'ясовували, хто кому "слуга", губернатора Харківщини затролили, а в Кривому Розі мерська драма

"ДС" пропонує увазі читачів огляд головних політичних подій тижня, що відбулися в українських регіонах

Білборд з написом "КУЧЕР — НА ВІХIД!" у Харкові/newsroom.kh.ua
Білборд з написом "КУЧЕР — НА ВІХIД!" у Харкові/newsroom.kh.ua
Реклама на dsnews.ua

Увага українців часто сконцентрована виключно на політичні події, скандали і потрясіння всеукраїнського масштабу, але на місцевому рівні відбувається не менше цікаві знакові події, що гідні згадки.

Минулий тиждень запамʼятався зняттям Юрія Вілкула з виборів в Кривому Розі, білбордовим тролінгом харківського губернатора Олексія Кучера і міжусобицею серед вінницьких "слуг", обраних за мажоритаркою.

Вілкул знявся з виборів у Кривому Розі

У своєму відеозверненні, оприлюдненому 17 листопада, він заявив, що сходить з дистанції на виборах градоначальника за станом здоровʼя.

"Віддаючи всі сили рідному Кривого Рогу, я, на жаль, не ставав молодшим… Здоровʼя, на жаль, почало підводити. Усвідомлюючи величезну відповідальність перед жителями Кривого Рогу, я, на жаль, не зможу брати участь у другому турі виборів", — сказав Вілкул .

Кілька днів тому ЗМІ повідомляли, що мер госпіталізований в київський Інститут серця. Причому це вже третя така госпіталізація за останні півтора місяця. Також повідомлялося, що Вілкул-старший, якому 71 рік, переніс не так давно операцію на серці.

Реклама на dsnews.ua

Після самовідводу Вілкул закликав підтримати бронзового призера першого туру, кандидата від ОПЗЖ Костянтина Павлова (9,15%), який довго працював з мером. До слова, задовго до виборів мер Кривого Рогу обірвав звʼязок зі своїм давнім партнером Рінатом Ахметовим і вступив в союз з ОПЗЖ. А головним конкурентом Вілкула в першому турі виборів був представник "Слуги народу" Дмитро Шевчик, до недавнього часу топ-менеджер на підприємстві у Ахметова. Примітно, що перемогти у Шевчика фактично не було шансів, адже Вілкул випередив його мало не вдвічі — 46,27% проти 25,94%.

Складно сказати, наскільки тепер збільшилися шанси Шевчика на перемогу, і скільки набере Павлов після публічної підтримки Вілкула. Інтриги додає та обставина, що Кривий Ріг є батьківщиною Володимира Зеленського, і його дуже турбує питання, чи стане тут мером представник його партії. А "слуги" в місті не змогли зайняти перше місце на виборах до міськради, незважаючи на іменитого земляка. Їх результат в 29% впевнено перевершив "Блок Вілкула" (35%). Також до ради пройшли ОПЗЖ (16%), "Євросолідарності" (9%) і "Сила людей" (9%).

Судячи з підтримки Вілкулом Павлова, намічається альянс його блоку з ОПЗЖ. Навіть якщо Шевчик виграє вибори (другий тур призначений на 6 грудня), повноцінними господарями міста "слуги" в будь-якому разі не будуть.

Олексія Кучера затролили з натяком на звільнення

Вибори в Харкові і області завершилися, а боротьба в місцевому політикумі тільки посилилася. Так, 20 листопада в соціальних мережах зʼявилися фотографії рекламних білбордів, на яких політичні опоненти "обмінюються любʼязностями".

За інформацією користувачів соцмереж, білборд з написом "Кучер — на вихід" невідомі розмістили вночі. Під написом підпис — "Тренер". Примітно, що раніше голова Харківської облдержадміністрації Олексій Кучер називав своїм тренером мера Харкова Геннадія Кернеса. На банері зображено візник (кучер), який поганяє коня в бік покажчика "вихід".

Олексій Кучер називав своїм тренером Геннадія Кернеса
Олексій Кучер називав своїм тренером Геннадія Кернеса

А трохи пізніше зʼявився другий банер — відповідь. На ньому був напис: "Ваш вихід — наш вхід!" і підпис "Кучер". На банері зображено трон на височині. До нього ведуть сходи з червоною доріжкою. На самій нижній сходинці сидить цар. На троні спить кіт. Праворуч і ліворуч два покажчики в бік царя, але з різними написами. На одному з них написано "Вхід", на другому — "Вихід". У другого покажчика голова і передні копита коня. Ймовірно, з першого банера.

У харківського губернатора відповіли опонентам в їх же стилі
У харківського губернатора відповіли опонентам в їх же стилі

Одна "слуга" на всю Вінницьку область

Керівниця Зе-команди Вінницької області Ірина Борзова розкритикувала колег-депутатів Максима Пашковського та Анатолія Драбовського, які "забули, що вони слуги народу". Мовляв, під час виборчої кампанії стали зрозумілими їх "справжні інтереси".

"Я підтримувала і продовжую підтримувати політику президента, за якого проголосувала більшість українців. Але мої вінницькі колеги забули, що вони слуги народу. Забули, що стали парламентаріями завдяки політичному бренду і жителям. Протягом року і під час виборчої кампанії вони показали свої справжні інтереси. Мої життєві принципи і підходи до роботи не сходяться з моїми колегами. до мене часто телефонують і звертаються жителі Вінниці та районів, які обрали своїх народних депутатів, які теж у партії монобыльшості, але, на жаль, ті не знаходять час на людей. Очевидно, у них важливі справи. Мені з такими колегами не по дорозі … ", — написала Ірина Борзова.

Також вона назвала себе "однією "слугою" на всю область": "Але будуть сформовані нові ради, і я сподіваюся на підтримку в роботі від депутатів місцевих рад", — повідомила керівник Зе-команди Вінницької області.

Дружина вінницького губернатора і невдачливого кандидата в мери обласного центру, очевидно, не зрозуміла, що політична палітра в області кардинально змінилася, і її колеги вирішили підлаштуватися під змінену реальність, в якій першу скрипку грає зовсім не СН. Здається, показова сварка вінницьких "слуг" -мажоритарщиків стане заразливим прикладом, і ми побачимо ще не один схожий міжусобний конфлікт в інших регіонах.

    Реклама на dsnews.ua