• USD 29.3
  • EUR 30.5
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

"Неприпустимо для європейської країни": Дробович розкритикував марш на честь дивізії СС "Галичина"

Прославлення військ СС під час маршу на честь дивізії СС "Галичина" 28 квітня у Києві є неприпустимим для європейської країни. Більшість українців це не підтримують

Фото з маршу
Фото з маршу / facebook.com/anton.drobovych
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні на Facebook-сторінці глави Інституту національної памʼяті Антона Дробовича, передає "ДС".

"Не розумію, чим завинили вишиванки, що їх використовують під час маршів на честь нацистських військових підрозділів. Уже би йшла ця маргінальна група у галіфе чи в чому там ходили любителі фюрерів. Глорифікація військ СС — це неприпустимо для європейської країни і я впевнений, що цього не підтримує абсолютна більшість українців. Історію треба вивчати, відкрито розбиратися у складних питаннях, наприклад, чому взагалі з'являлися нацистські добровольчі підрозділи, звідки бралися всі ці корпуси, дивізії, легіони та батальйони (угорські, французькі, російські, білоруські, українські, італійські, латвійські, естонські, албанські…), чого прагнули люди, які там служили? Через відповіді на такі питання можна краще зрозуміти причини і перебіг Другої світової війни, вникнути у суть нацистських та комуністичних злочинів, взагалі політики тоталітарних держав", — написав він.

Дробович додав, що "вочевидь, чорно-білими спрощеннями, маршами, популістичними гаслами та сумнівними кричалками до побудови сильної та відповідальної політичної нації не наблизитись".

Як повідомляла "ДС", увечері середи, 28 квітня, на Арсенальній площі у Києві пройшов марш вишиванок на честь дня створення 14-ої гренадерської дивізії військ СС "Галичина". Перед початком ходи один з присутніх почав викрикувати образливі гасла у бік учасників маршу, проте поліція відвела його з місця події, щоб припинити конфлікт.

У Росії вважають, що проведення у Києві маршу на честь дивізії СС "Галичина" "свідчить про захоплення влади в Україні націоналістами.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua