• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

"Недопустимо мало": міністр Степанов обурений фінансуванням медицини в новому бюджеті

Реклама на dsnews.ua

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов заявив, що незадоволений коштами, які виділили на медицину в бюджеті на наступний рік, а сума, яку заклали "недопустимо мала"

Про це він заявив на своєму брифінгу 12 грудня, передає «ДС».

"Я, як міністр охорони здоров’я, не підтримав цей бюджет. Я вважаю, що сума, закладена на медицину, вона недопустимо мала.

Я не буду сприймати жодних слів, що ми збільшили фінансування. Збільшили фінансування з нуля? Вибачте, так це не збільшили.»

За словами Степанова, фінансування має повністю задовольняти систему медицини, перш за все заробітну плату лікарів, медичних сестер, молодшого медичного персоналу. На його думку, справедлива заробітна плата на наступний рік становитиме 23 тисячі гривень для лікарів, 17 тисяч гривень для середнього медперсоналу і 12 тисяч гривень для молодшого медичного персоналу.

Міністр повідомив, що голосування щодо бюджету заплановане на наступний тиждень.

Степанов заявив, що міністерство подало всі відповідні розрахунки і якщо влада не прийме гідний бюджет для МОЗ, то на Україну чекає "занепад медицини" і відʼїзд українських медичних працівників за кордон: "Ми можемо просто як у тому апокаліптичному фільмі залишитися без медичних працівників".

Нагадаємо, вчора міністр Степанов на брифінгу також заявляв про провал фінансування медичної галузі в наступному році.

    Реклама на dsnews.ua