• USD 28.2
  • EUR 32.9
  • GBP 36
Спецпроєкти

Недоторканий Ситник. В офісі президента з‘явився агент НАБУ?

Майже половину голосів на підтримку петиції за відставку директора НАБУ Артема Ситника в Офісі президента вирішили не враховувати 

Фото: НАБУ
Фото: НАБУ
Реклама на dsnews.ua

14 серпня, ще до рішення Конституційного Суду щодо законності призначення Артема Ситника на посаду голови НАБУ, на сайті президента України було зареєстровано петицію №22/103760-еп "Звільнити Ситника Артема Сергійовича, директора Національного антикорупційного бюро України з займаної посади". Станом на вівторок, 1 вересня, під петицією підписалось 11 429 особи, однак при цьому на сторінці петиції відзначено, що зібрано всього лише 5992 голосів.

У відповіді, яку надав Офіс президента на запит щодо цієї ситуації, зазначається, що "згідно до вимог Закону України ʼПро звернення громадянʼ, на сайті електронних петицій впроваджено додаткову перевірку голосувань. На час перевірки голоси, які додатково перевіряються, фіксуються, але не враховується у загальній кількості відданих за петицію (не оприлюднюються). При цьому, згідно до вимог Закону, всі віддані у підтримку петиції голоси відображаються у загальному переліку. Під час перевірки може виконуватись додаткова поштова розсилка з проханням особисто підтвердити наданий голос".

Офіс президента пояснює це додатковою перевіркою голосів, водночас щодо інших петицій такого розриву в кількості тих, хто проголосував, і зарахованих голосів, не спостерігається. Так, скажімо, за петицію №22/104790-еп «Усунення В.Фокіна з посади представника України в ТКГ по Донбасу» віддано 6288 голоси, з яких зараховано 6285.

Реклама на dsnews.ua

Розрив між кількістю тих, хто проголосував за петицію про відставку Ситника, і кількістю зарахованих голосів, зростає з кожним днем. При цьому кілька десятків опитаних підписантів стверджують, що жоден з них не отримував жодних додаткових листів щодо підтвердження голосу.

Нагадаємо, що проголосувати за петицію може тільки особа, яка пройде процедуру реєстрації, авторизація дає можливість проголосувати тільки реальній конкретній людині. Електронна петиція, адресована Президентові України, розглядається за умови збору на її підтримку не менш як 25 тисяч підписів громадян протягом не більше трьох місяців з дня оприлюднення петиції. Електронна петиція, яка в установлений строк не набрала необхідної кількості голосів на її підтримку (йдеться про зараховані Офісом президента голоси, а не кількість тих, хто реально проголосував), після завершення строку збору підписів на її підтримку розглядається лише як звернення громадян.

Як писала "ДС", 28 серпня КСУ опублікував рішення про неконституційність призначення Ситника директором НАБУ. Своєю чергою у Нацбюро заявили, що "факт визнання неконституційним указу президента про призначення на посаду не припиняє повноважень" Ситника і не означає його звільнення.

    Реклама на dsnews.ua