• USD 36.6
  • EUR 37.2
  • GBP 44.2
Спецпроєкти

Не можна передавати головного ката "Ізоляції" Путіну, — Геращенко

Історія із затриманням у Києві бойовика з "Ізоляції" Дениса Куликовського ("Палича"), який з 2019 року перебував у столиці України, має бути детально розслідувана. Важливо зрозуміти, яким чином він перебрався до України з тимчасово окупованої території і чому СБУ його не затримувала увесь цей час

Ірина Геращенко
Ірина Геращенко
Реклама на dsnews.ua

Про це в ефірі програми "Свобода слова Савіка Шустера" заявила співголова фракції "Європейська Солідарність" Ірина Геращенко, повідомляє "ДС".

"Це вимагає дуже серйозного розслідування, щоб воно дійшло не тільки до українських, а й до міжнародних судів. Але прозвучало важливе питання – як цей покидьок опинився в Україні?", – зауважила Геращенко.

Вона прокоментувала заяву колишнього в’язня "Ізоляції" журналіста Стаса Асєєва про те, що інформацію про перебування "Палича" у Києві йому повідомив колишній співробітник спецслужб, і з допомогою колег з міжнародного проекту Bellingcat вдалося виявити місце перебування цього злочинця.

"Як покидьок, який катував українців, два роки абсолютно безкарно міг тут знаходитись? А інформацію про це дали не спецслужбі, не СБУ, а дали Стасу Асєєву, будучи переконаним, що він стоїть на сторожі інтересів України набагато більше, ніж наші спецслужби. От як таке може бути?", – дивується Геращенко.

"Мені здається, що все це – елементи одного ланцюга, коли у нас Цемаха дістали сцецслужби – віддали Путіну, "беркутівців" віддали Путіну. Дуже важливо, щоб цього "товариша" потім не віддали просто так бойовикам. Я переконана, що цього "Палича" "ЛНР" і "ДНР" можуть попросити включити в обмін, тому що їм люди, які володіють чутливою інформацією, вкрай необхідні. І важливо, щоб їх не віддали", – наголосила Геращенко. 

Як писала "ДС", журналісти-розслідувачі встановили імена кураторів катів із в'язниці окупантів у Донецьку "Ізоляція", якими є співробітники Федеральної служби безпеки Росії.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua