• USD 27.2
  • EUR 30.8
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

Куратором катів донецької "Ізоляції" є ФСБ, — Грозєв

Журналісти-розслідувачі встановили імена кураторів катів із в'язниці окупантів у Донецьку "Ізоляція", якими є співробітники Федеральної служби безпеки Росії

Христо Грозєв
Христо Грозєв
Реклама на dsnews.ua

Про це журналіст-розслідувач Христо Грозєв заявив в ефірі програми "Свобода слова Савіка Шустера", передає "ДС".

"Це реально структура, підконтрольна російській ФСБ. Усі, які там були, куратори з ФСБ намагалися себе захистити, свою особистість дуже складними вигаданими особами та прізвиськами. Але ми змогли все ж таки за рік знайти справжніх кураторів, їх справжні особи. І зараз закінчуємо розслідування", – розповів він.

Грозєв також підтвердив, що затриманий нещодавно у Києві кат "Ізоляції" Денис Куликовський останні два роки провів в Україні.

"Так, він був у Росії, це точно, 2019-го року. Його родичі правильно описують його шлях туди. Але він опинився знов в Україні невдовзі після цього. І друга частина, яка не є для нас до кінця зрозумілою, але ми зі Стасом (Станіслав Асєєв, ексв'язень "Ізоляції", – "ДС") продовжуємо над цим працювати – зрозуміти, як він міг опинитися назад на території України та два роки не потрапити до офіційних рук правосуддя", — сказав він. 

Нагадаємо, моторошні фото з "Ізоляції" з'явилися в Мережі у січні поточного року, після чого про катівні російських найманців дізналися в ПАРЄ.

У березні розслідувачі видання Bellingcat встановили особи трьох росіян, причетних до тортур у цій сумнозвісній в'язниці.

У липні Станіслав Асєєв говорив, що розслідування щодо концтабору "Ізоляція" у прокуратурі та МВС повністю заблоковане. На думку Асєєва, президент Володимир Зеленський має особисто втрутитися у ситуацію.

9 листопада про затримання Куликовського повідомив колишній в'язень "Ізоляції" — журналіст та письменник Станіслав Асєєв.

У середу, 10 листопада, суд заарештував на 2 місяці без права застави ексначальника в'язниці донецьких бойовиків "Ізоляція" Дениса "Палича" Куликовського.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua