• USD 27
  • EUR 31.8
  • GBP 37.2
Спецпроєкти

"Неоригінальне переписування історії": Ткаченко розкритикував статтю Путіна про Україну

Стаття президента Росії Володимира Путіна про Україну не відрізняється оригінальністю — переписувати історію почали ще російські царі

Олександр Ткаченко
Олександр Ткаченко
Реклама на dsnews.ua

Таку думку висловив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко, передає "ДС".

Міністр зазначив, що Путін написав "вкрай об’ємну і патетичну" статтю про нібито "єдність" росіян та українців — більш того, українською мовою, "щоб розповісти українцям своє трактування історії".

"Утім, це трактування не відрізняється особливою оригінальністю. Переписувати історію почали ще російські царі, коли присвоїли назву "Русь" своїй Московії. Так само продовжив це в часи вбивства правди Сталін. Який не тільки знову розповідав про "колиску братських народів", але й наочно показав своє ставлення до "братських народів" шляхом Голодомору, масових депортацій та інших геноцидних практик", — йдеться у повідомленні в Telegram-каналі Ткаченка.

Таке трактування правди, продовжив він, відомо зараз і в Росії, яка за конституцією наче гарантує право на самовизначення і свободу усім народам, що опинилися в складі РФ, але у реальності – нехтує правами національних меншин, принципами демократії, толерантності та рівності.

"От вам і "братство народов" по-російськи. Ми про це знаємо, тож заберіть його собі, — зазначив Ткаченко — Читаючи подібне, раджу одразу включати критичне мислення. І пам’ятати про реальні дії, що чинить Росія проти України — війна, сіяння ворожнечі та брехлива пропаганда".

Міністр нагадав, що Україна цьогоріч відзначатиме 30-у річницю незалежності.

"А ми цього року будемо святкувати 30-річчя незалежності країни, яка насправді своїм корінням сягає в понад тисячолітню історію. Звідти починалася славетне становлення київських князів, які були не тільки візіонерами та сучасними правителями, але й заклали основи тих свобод, які успадкувала незалежна Україна. І точно не Росія", — резюмував очільник МКІП.

Як повідомляла "ДС", 12 липня на сайті Кремля оприлюднили статтю президента Росії Володимира Путіна, в якій він назвав росіян і українців "одним народом".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua