• USD 26.4
  • EUR 30.6
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

"Немає раціональних підстав": голова Медзакупівель – про придбання російської вакцини "Супутник V"

Реклама на dsnews.ua

Для закупівлі російської вакцини від коронавірусної інфекції "Спутник V" Україною немає жодних раціональних підстав

Про це йдеться у повідомдленні на Facebook-сторінці гендиректора ДП "Медичні закупівлі України" Арсена Жумаділова, передає "ДС".

"Не буду зупинятись детально на сумнівності процесу розробки та випробувань цієї вакцини-кандидата, зокрема, на тому, що московський Інститут Гамалеї розпочав розробку одним з останніх, але оголосив про успішне завершення другої фази випробувань першим влітку минулого року. При цьому з третьої фази він досі не вийшов з оприлюдненими результатами. Не буду зупинятись на тому, що покладатись на державну російську організацію в умовах російської збройної агресії проти України в питанні забезпечення епідемічного благополуччя всієї країни – це невігластво, як мінімум. Зупинюсь лише на тому, що в сегменті векторних вакцин, якою і є російська вакцина-кандидат, є значна конкуренція. 18 виробників по всьому світу знаходяться на тому чи іншому етапі розробки. Серед них є такі авторитетні гравці міжнародного фармацевтичного ринку, як AstraZeneca, Johnson & Johnson та інші", — написав він.

Жумаділов також додав, що при цьому AstraZeneca вже має дозвіл на використання в низці країн включно із Великою Британією.

"Тобто наразі для замовлення російського продукту, в сегменті якої є дешевші, ефективніші, надійніші вакцини, немає жодних раціональних підстав", — підсумував він.

Нагадаємо, раніше депутат Верховної ради від ОПЗЖ і кум президента РФ Володимира Путіна Віктор Медведчук заявив, що харківська компанія подала заявку на реєстрацію в Україні російської вакцини від коронавірусу "Супутник V". У МОЗ цю інформацію не підтверджують.

Нещодавно міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що російська вакцина "Супутник V" є гібридним зброєю Росії проти України.

Заступник міністра охорони здоровʼя, головний санітарний лікар України Віктор Ляшко в суботу, 2 січня, заявив, що Україна буде використовувати тільки ті вакцини від коронавірусу, які успішно пройшли всі три необхідних фази клінічних випробувань. Він також уточнив, що згідно з наявними даними завершення третьої фази клінічних досліджень вакцини "Супутник V" заплановано на грудень 2021 року.

    Реклама на dsnews.ua