• USD 29.3
  • EUR 30.8
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Незаконне звалище в Кам'янському. На чиновників мера Білоусова відкрили справу, — ЗМІ

У Дніпропетровській області поліція відкрила кримінальне провадження щодо чиновників мерії міста Кам'янське, яку очолює мер Андрій Білоусов

Реклама на dsnews.ua

Підставою для цього стало ігнорування міською владою рішення суду про визнання незаконним сміттєзвалища, розташованого на вулиці Дорожній, пише Delo.ua.

Сміттєзвалище на Дорожній у Кам'янському використовує КП КМР "Комунальник", яке вивозить туди побутові відходи. Між тим ще у 2019 році суд встановив, що діяльність цього сміттєвого полігону не відповідає екологічному законодавству України.

У тому ж році обласна екологічна інспекція Дніпропетровщини здійснила перевірку. Вона показала, що підприємство навіть не зверталося до обласного департаменту екології та природних ресурсів за дозволом на організацію полігону ТПВ, не узгодило інвентаризацію шкідливих викидів, декларацію про виникнення відходів та інші передбачені законом документи.

За два роки жодних змін у цьому плані не відбулося. Станом на 25 травня висновок з оцінки впливу на навколишнє середовище відносно сміттєзвалища у Кам'янському досі відсутній. Хоча сміттєзвалище визнано незаконним вже не одним рішенням суду.

"Втім, рішення судів не бентежать комунальне підприємство, яке підпорядковане міському голові Білоусову і його команді, — вони продовжують їх ігнорувати. Оскільки рішення судів щодо заборони діяльності полігону з утилізації побутових відходів не було виконано владою міста, Камʼянське відділення поліції навіть відкрило кримінальне провадження", — зазначають журналісти.

Все це відбувається у місті, екологічна ситуація в якому і без того далека від норми. Повітря, воду та землю в Кам'янському й околицях труять 57 підприємств металургії, хімічної, коксохімічної, енергетичної галузей, машинобудівництва та ін. А неподалік знаходяться сховище радіоактивних відходів та очисні споруди.

    Реклама на dsnews.ua