• USD 28.1
  • EUR 33.8
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

Незалежний директор наглядової ради "Нафтогазу" заявив про саботаж з боку корумпованих сил

Реклама на dsnews.ua

Американський бізнесмен Амос Хохштайн припиняє повноваження незалежного директора в наглядовій раді НАК "Нафтогаз України" через наявність корупційних схем

Про це йдеться у заяві, яка опублікована сьогодні на сайті НАК, інформує "ДС".

Однією з причин свого рішення Хохштайн, який працював у "Нафтогаз" з 2017 року, назвав посилення протидії процесам реформування ринку газу і трансформації "Нафтогазу" в незалежну ефективну компанію. 

"Він також закликав уряд України продовжити курс на забезпечення незалежності наглядових рад як запобіжника від повернення корупційних схем минулого", — йдеться у повідомленні.

У колонці для видання KyivPost американець написав, що "Нафтогазу" загрожує наростаючий саботаж з боку корумпованих сил". Він заявив, що керівництво НАК зустрічало опір на кожному етапі трансформації компанії.

"Компанія була змушена витрачати нескінченну кількість часу на боротьбу з політичним тиском і спробами олігархів збагатитися за рахунок сумнівних угод", — пише Хохштайн.

Хохштайн вважає, що спроби саботажу посилилися останнім часом, оскільки міжнародна спільнота втомилася від України, а адміністрація Дональда Трампа більше не займалася антикорупційним порядком денним. За його словами, найбільш яскраво і кричущим чином це проявилося, коли уряд України нещодавно погодив і затвердив меморандум про взаєморозуміння з компанією Louisiana Natural Gas, яку Хохштайн вважає сумнівною.

"Кожна частина цієї огидної справи є бідою і небезпекою, з якими стикається Україна, коли вона повертається в своє минуле. Підписання угоди з негідною і сумнівною американською компанією при призначенні її керівника, людини, яка працювала на того самого корумпованого Януковича і (ексміністра енергетики) Юрія Бойка, які намагалася витіснити і покласти край революції Євромайдану", — заявив американський бізнесмен.

Він також навів ще один приклад корупції в Україні: "Після остаточного переконання уряду скасувати режим державних зобовʼязань для домашніх господарств в серпні 2020 року, "Нафтогазу" були висунуті різні необгрунтовані звинувачення, супроводжувані звичайними закликами до розслідування. Стара тактика використання прокурорів і аудиторів для залякування і відплати повернулася. Саме це відволікання є причиною того, що наглядова рада постійно підтримує "Нафтогаз" з використанням міжнародних стандартів і забезпечує регулярні аудиторські перевірки такими авторитетними фірмами, як Deloitte і KPMG", — пише Хохштайн.

"Я більше не можу стояти осторонь і підтримувати цю негативну тенденцію, і саме тому я повинен добровільно покинути правління", — заявив він.

Раніше голова "Нафтогазу України" Андрій Коболєв заявив про кримінальні провадження щодо керівників компанії.

    Реклама на dsnews.ua