• USD 27.2
  • EUR 30.6
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Німеччина не обговорювала з Україною небезпеку "Північного потоку-2", — Вітренко

Міністерство економіки Німеччини у своєму офіційному висновку німецькому Регулятору вказало, що були проведені консультації з низкою країн щодо безпеки сертифікації російського магістрального газопроводу "Північний потік — 2". України серед цих країн немає

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив голова правління НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко, повідомляє "ДС".

Він додав, що у заяві зазначено, що запуск "Північного потоку-2" не загрожує постачанню газу до Німеччини та інших країн Євросоюзу.

"Україна — один з основних транзитерів газу в Євросоюз. Ми можемо розказати, як сертифікація оператора Північний потік 2 за нинішніх умов, тобто, без реального відокремлення власності від Газпрому, без реального доступу третіх сторін до експортних газопроводів з Росії до ЕС несе критичну загрозу для безпеки постачання газу в Німеччині та інших країнах ЄС", — підкреслив Вітренко.

Він нагадав, що у 2009, 2014, 2018 роках "Газпром" провокував критичну ситуацію з постачанням газу до України. І зараз Росія демонструє свої можливості Європі, штучно обмежуючи постачання газу.

"Коли запрацює "Північний потік 2", Путін зможе припинити фізичний транзит через Україну. І потім Німеччина та інші країни ЄС будуть критично залежати від поставок газу через "Північний потік 2". На відміну від української газотранспортної системи, у цього газопроводу немає резервних потужностей і немає сховищ. А ще є ризики, пов’язані з мілітаризацією та відповідним зростанням напруги у Балтійському морі, через яке йде ПП2", — зазначив голова "Нафтогазу".

Як повідомляла "ДС", 26 жовтня Міністерство економіки Німеччини направило Федеральному агентству з мереж висновок, в якому йдеться, що сертифікація "Північного потоку-2" не становитиме небезпеки для постачання газу до ФРН та Європейського Союзу.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua