• USD 38.4
  • EUR 41.6
  • GBP 48.7
Спецпроєкти

Нова Рада може перетворитися на слухняний механізм прийняття рішень, - Кошель

Реклама на dsnews.ua
ВР нового скликання може залишитися головним центром розробки і прийняття законів, а може і перетворитися на механізм затвердження рішень Кабміну і Офісу президента

Про це в онлайн-інтерв'ю "ДС" заявив голова Комітету виборців України Олексій Кошель.

За його словами, парламент може в підсумку працювати як оболонка, як механізм, який буде просто стверджувати рішення Кабміну та Офісу президента.

"У цьому можуть бути певні плюси. В умовах парламентсько-президентської моделі 70-80% підтримки урядових законопроектів - повинно було б стати нормою. Згадаймо парламент цього скликання. Підтримка законопроектів уряду Гройсмана - в районі 35%, можливо до 40%", - додав Кошель.

У той же час, за його словами, негативною стороною такої трансформації ВР буде те, що вона буде просто слухняно приймати ті чи інші законопроекти, не вникаючи в їх суть.

"І це множиться на ризик того, що в новому парламенті є ряд народних депутатів, без будь-якого досвіду. Зараз новим особам дуже важливо, принаймні, прочитати Конституцію, пройти прискорені курси ознайомлення з тим, як працює державна машина. А розуміння цього я поки не бачу, тому що якщо проаналізувати всі ключові ініціативи, озвучені в останні дні, вони звучать у форматі гасел. Це погано", - резюмував глава КВУ.

    Реклама на dsnews.ua