• USD 36.6
  • EUR 37.8
  • GBP 44.6
Спецпроєкти

Нова підозра Януковичу. Стали відомі подробиці

Державне бюро розслідувань та Офіс генпрокурора повідомили про нову підозру екс-президенту України Віктору Януковичу, який втік.

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Януковичу інкримінують кілька правопорушень, зокрема організацію терористичного акту, повідомляє "ДС" з посиланням на прес-службу Офісу генпрокурора.

За погодженням прокурорів Офісу Генерального прокурора слідчими Державного бюро розслідувань повідомлено про нову підозру колишньому Президенту України у вчиненні з 18 по 20 лютого 2014 року у складі злочинної групи незаконного перешкоджання проведенню зборів, мітингів, походів і демонстрацій, перевищення працівниками правоохоронних органів влади та службових повноважень, умисних вбивств та закінчених замахів на вбивства, заподіяння умисних тяжких тілесних ушкоджень, а також організації терористичного акту", — повідомили в Офісі генпрокурора.

За даними слідства, колишній Президент України для припинення масових акцій протесту, які ставили під загрозу його перебування при владі, використовуючи наявні повноваження та діючи у складі організованої групи спільно з колишніми Головою СБУ, Міністром внутрішніх справ і Міністром оборони України організував застосування працівниками правоохоронних органів без відповідних підстав і з порушенням норм чинного законодавства спеціальних засобів, військової техніки, вогнепальної зброї для силової протидії та розгону демонстрантів. Такі дії призвели до масових жертв серед мітингувальників в центральній частині м. Києва з 18 по 20 лютого 2014 року, в тому числі до протиправного заподіяння смерті 67 особам. Всього від таких дій експрезидента постраждали 887 цивільних осіб та 132 працівники правоохоронних органів.

"Окрім цього, експрезиденту повідомлено про нову підозру в організації терористичного акту відносно демонстрантів, що здійснювали 18 лютого 2014 року вуличну ходу з Майдану Незалежності до будівлі Верховної Ради на підтримку голосуванню народними депутатами України за повернення до Конституції 2004 року, що передбачала обмеження повноважень Президента України. В результаті теракту було заподіяно смерть 4 особам та вчинено замахи на умисні вбивства 10 осіб (ч. 3 ст. 28, ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст.258 КК України)", — додали в ОДПУ.

Нагадаємо, стосовно Віктора Януковича в Україні відкрито вісім кримінальних справ, а також винесено вирок до 13 років ув'язнення за державну зраду.

У жовтні Вищий антикорупційний суд (ВАКС) заочно заарештував Януковича у справі про резиденцію "Межигір'я".

Редактор: Сергій Єфремов
    Реклама на dsnews.ua