• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Новоспеченому "бенефіціару" "Дніпромлина" з оточення Вілкула можуть вручити підозру

Правоохоронці найближчим часом можуть повідомити про підозру організаторам схеми фіктивного продажу корпоративних прав аграрних підприємств і незаконного заволодіння 160 мільйонами гривень. За даними слідства, ними в тому числі можуть бути особи з числа колишніх високопоставлених чиновників

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться на сайті поліції.

В рамках розслідування стало відомо, що дніпровському бізнесменові продали корпоративні права на підприємства за підробленими документами. Сума угоди склала 160 мільйонів гривень.

"Встановлено, що потерпілий і фігурант домовилися про продаж корпоративних прав аграрних підприємств. У липні 2020 року, підробивши документи, зловмисники створили ілюзію про нібито продаж прав, проте в той же час подали до різних судів заяви, щоб після отримання обумовленої оплати визнати недійсним факт продажу", — сказано в повідомленні поліції.

23 лютого правоохоронці провели обшуки в офісних, виробничих приміщеннях і по місцях проживання осіб, які можуть бути причетні до скоєння кримінального злочину. На майно і корпоративні права агропідприємств судами накладено арешт.

Як раніше заявляв власник "Ристон Холдинг" Вадим Нестеренко, за його зверненням головного слідчого управління МВС відкрило кримінальну справу проти оточення ексглави Дніпропетровської облдержадміністрації Олександра Вілкула.

За словами Нестеренка, одним з ключових організаторів шахрайських дій проти нього є представник Олександра Вілкула екссекретар міської ради Дніпра Максим Романенко.

"Нанесений мені збиток цілком конкретний, він легко підраховується і перекладається в цифри. По-перше, мова йде про 6 мільйонів доларів готівкою, передача яких представнику Вілкула і самому Вілкулу зафіксована і задокументована. По-друге, це ринкова вартість майна і корпоративних прав п'яти хлібозаводів, ТОВ "Дніпромлин" і супутніх підприємств холдингу, яка теж зафіксована документально. По-третє, це вартість активів тих агрогосподарств, операцію з продажу частки, в яких люди Романенка тепер оформляють через суд як недійсну і незначну", — заявив журналістам Нестеренко.

Згідно з даними державних реєстрів в ТОВ "Дніпромлин" за останній місяць змінилися як засновники, так і кінцевий бенефіціар компанії, яким з 2 лютого є Максим Романенко.

Редактор: Сергій Єфремов
    Реклама на dsnews.ua