• USD 28.1
  • EUR 33.8
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

Новорічне привітання Зеленського. Навіщо вкрали слоган Януковича?

Президент Володимир Зеленський своїм новорічним привітанням влучив виключно у свою цільову аудиторію і працює тільки на утримання свого електорату. Саме з цієї точки зору треба дивитися на цей ролик

Володимир Зеленський
Володимир Зеленський
Реклама на dsnews.ua

За останню добу написано дуже багато про це привітання, і я хотів би лише звернути увагу на кілька речей, які чомусь більшість експертів не помітила.

1. В Офісі президента щасливі, що викликали обговорення цим фільмиком. Вони вважають, що попали в точку, якщо так багато говорять про ролик Зеленського, а не про ролик Порошенка. Насправді головна ціль цього ролика — не донести якісь месиджі, а викликати обговорення і застовбити за собою єдину фразу: «Він же старається і навіть щось робить». Це насправді основа всієї політичної гри команди Зеленського. І саме на цьому будується весь його піар.

2. Цей ролик не можна аналізувати з точки зору політології. Це — якісний хороший фільмик, без будь-яких посилів, окрім того, який вказаний вище. Єдине, на що варто звернути увагу, — це вкрадена в Януковича фраза про те, що дороги і мости залишаються. Тільки в 2012 році це звучало: «Чемпіонати проходять, а досягнення залишаються».

3. В цьому ролику немає зашитих скритих смислів. Там нема чого аналізувати взагалі: Зеленський сказав тільки те, що лежить на поверхні, і те, що він говорить весь час: про дороги, про лікарів, про 5-7-9. Там немає ніякої візії чи чогось про майбутнє. І причина тут банальна — ну немає у влади ні планів А, ні планів Б.

4. Цільова аудиторія цього ролика — ті умовні 17%, які все ще підтримують Зеленського. Їм це сподобалося, бо це красівєнько. Зеленський капсулюється в цій аудиторіі. І це поганий знак для всіх нас: політики працюють не на всю країну, а тільки на свою аудиторію. 

5. Окремо треба зупинитися на темі Ірану і збитого літака. Звання Героя України для льотчиків і окрема згадка в новорічному привітанні показує одне: тема Оману для Зеленського — досі не закритий гештальт і досі є його психологічною больовою точкою.

Реклама на dsnews.ua

Одним словом, я закликаю всіх перестати аналізувати це звернення: в ньому немає нічого такого, що потрібно аналізувати.

    Реклама на dsnews.ua