• USD 39.8
  • EUR 42.4
  • GBP 49.5
Спецпроєкти

Нові декабристи. Коли насправді Порошенко організовує путч

П'ятий президент нібито планує переворот. Про це стало відомо з телефонної листування депутатки Лізи Богуцької. Сама "слуга народу" пояснила: про путч — це не жарт
Фото: Getty Images
Фото: Getty Images
Реклама на dsnews.ua

У четвер фотокореспонденти відобразили листування Богуцької, де та пояснювала, що Арсена Авакова поки залишили на чолі МВС, оскільки Петро Порошенко готує переворот. У грудні. Ті, хто раніше читав блоги екстравагантної "слуги народу", сприйняли її запису як невдалий жарт. Але сама обраниця пояснила: завтра з танками Порошенко під Раду не приїде, але те, що буде виношувати плани повернутися, - факт. "Не так давно Порошенко на своїй сторінці закликав своїх прихильників блокувати Раду і зробити Майдан з палаючими шинами, якщо щось піде "не так". Це не спроба зробити переворот?" - запитує Богуцька. При цьому вона не уточнила, коли Порошенко закликав до нового Майдану. Але найцікавіше інше - якою мірою викладений Богуцької сценарій може реалізуватися?

Уявімо, що Богуцька не нафантазувала, а просто переказала своєму співрозмовнику якусь технологію, про яку можуть здогадуватися нові господарі країни, тому намагаються зупинити її розвиток. Отже, для перевороту необхідні кілька речей. Перша - підконтрольні люди в силових структурах. У Івана Баканова було достатньо часу, щоб почистити СБУ від людей Грицака і Порошенка. Наскільки відомо, в спецслужбах вже пройшли кадрові чистки нагорі. Про МВС та його чолі Богуцька вже написала. Тобто відомство Авакова з путчу виключається апріорі. Залишаються військові. Там також відбулися кадрові перестановки. До того ж військовий заколот в Україні можна виключити з іншої причини - у нас, на відміну від країн Африки, Азії і Латинської Америки, армія не є політичним гравцем. Цілком можливо, що в лавах армійців вистачає прихильників Порошенко, але ризикувати своєю репутацією і життям, влаштовуючи заради його повернення до влади переворот, ніхто не стане.

Друга важлива річ - для путчу повинні дозріти умови і його ідеологам необхідна серйозна підтримка населення. Поки що передумов для масштабного обурення діяльністю Зеленського та його команди в суспільстві немає. Можливо, вони з'являться у разі серйозних поступок Кремлю. Однак далі маршів протесту справа не піде. Хіба що підключаться інші політичні сили, ті ж націоналісти. Але вони вже точно не будуть грати на стороні Порошенко, проти якого ще нещодавно влаштовували гучні акції.

Третє - самому попереднику Зеленського не потрібен ніякий путч. Так, він обіцяв своїм прихильникам повернутися на посаду президента. Але не ціною припинення існування держави. Так що в історії з "грудневим переворотом" від Богуцької слід звернути увагу на інші моменти.

По-перше, такий розвиток подій виглядає як інформаційний вкидання, вигідний Росії. Там явно скучили за "українським фашистам" - з відходом від влади Порошенко різко "вимкнулися" вуличні протести, а в інформаційному просторі значно поменшало зради. Тому її треба вигадати. Звідси і конспірологія про підготовлюваний путч. Треба ж про щось говорити.

По-друге, страшилки про переворот можуть також грати роль мобілізуючого чинника для "слуг народу": якщо будете робити дурниці і давати приводи, то повернеться Порошенко. З усіма витікаючими з цього неприємностями для "зелених". Втім, не факт, що такі страшилки хто всерйоз сприймає. Хіба що Богуцька.

І, по-третє, цілком ймовірно, що кимось готується сценарій по зачистці країни як від пов'язаних з Порошенком людей, так і від активних порохоботов. Самий радикальний спосіб - звинуватити в підготовці державного перевороту і швидко накрити всіх змовників. Як це зробив Ердоган в Туреччині. Правда, у нас такого розмаху не вийде. Та він і не потрібен - нелюбов до Порошенка у значної частини населення настільки велика, що змусити повірити у "Петра-путчиста" можна простіше - кримінальним телесеріалом на "1+1".

Реклама на dsnews.ua
    Реклама на dsnews.ua