• USD 27.2
  • EUR 30.9
  • GBP 36.3
Спецпроєкти

Потрібно повністю перевести ЗСУ на стандарти НАТО, — Шмигаль

Питання приєднання до НАТО виникне, як тільки Україна буде готова підтвердити повний перехід свого війська до стандартів Альянсу

Україна-НАТО
Україна-НАТО
Реклама на dsnews.ua

Про це сказав прем'єр-міністр України Денис Шмигаль в інтерв'ю Укрінформу, передає "ДС".

Як зазначив глава уряду, "нам дали дуже важливий політичний сигнал про те, що двері НАТО для України відкриті. Це дослівна цитата пана Столтенберга на нашій спільній пресконференції за підсумками зустрічі. І у ній викладені саме суть і сенс наших з ним переговорів".

Єдиним і ключовим питанням є перехід української армії до стандартів НАТО, зауважив Шмигаль.

За його словами, "як тільки Україна буде готова підтвердити повний перехід, відразу виникне питання про приєднання до НАТО. Щодо ПДЧ, тобто Плану дій щодо членства, тут, звичайно, ми наполягаємо на паралельному курсі з Грузією, де також активно ведеться відповідна робота".

"Сьогодні є три країни Східного партнерства, найбільш підготовлених з точки зору ПДЧ — це Молдова, Грузія та Україна. Грузія в цій трійці трохи вирвалася вперед, і дуже важливо, щоб ми подолали це відставання, і разом з нею увійшли в План дій щодо членства. На цей рік у нас заплановано низку навчань спільних з НАТО, які дадуть можливість продемонструвати наш рівень", — сказав прем'єр-міністр.

Як писала "ДС", в рамках оборонної реформи завершився перший етап реформування Збройних сил України, який суттєво наблизив їх до отримання сумісності з НАТО.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua