• USD 27.8
  • EUR 32.7
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Потрібно підвищити: Кабмін просить Раду відновити систему зарплат чиновників

Реклама на dsnews.ua
Кабінет міністрів вніс у Верховну Раду законопроект, що передбачає зміну системи оплати праці державних службовців в Україні

Законопроект №3748 розміщений на сайті парламенту, передає "ДС".

Так, проект закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення проходження державної служби пропонує змінити систему та підходи до регулювання оплати праці у сфері держслужби, щоб зробити зарплату більш конкурентоспроможною.

Передбачено підвищення розміру посадового окладу (фіксованої частини) у структурі заробітної плати шляхом перенесення в нього надбавки за ранг, зменшення граничного розміру надбавки за вислугу років, введення окремої класифікації посад держслужби.

Зокрема, пропонується зробити прозорою структуру зарплати держслужбовців: посадовий оклад + вислуга + премія (у разі встановлення).

У законі прописані також і механізми кар'єрного просування державних службовців.

Пропонується переведення на вищі посади держслужби в межах категорії посад та "сім'ї" посад згідно з Каталогом типових посад державної служби протягом одного року після отримання відмінної оцінки за результатами щорічної оцінки.

Крім того, документ містить положення про запровадження кандидатського та кадрового резерву. Вони формуються з кандидатів на посади держслужби, які успішно пройшли конкурсний відбір, але не визначені переможцями конкурсу, і кандидатів, які мають отложнное право на призначення на посади державної служби відповідно.

Пропонується також посилити дисциплінарну відповідальність державних службовців за повторне вчинення дисциплінарних проступків, застосовуючи більш суворий вид стягнення: догана -> неповну службову відповідність -> звільнення.

При цьому суб'єкт призначення має право звільнити держслужбовця у випадку виявлення невідповідності працівника займаній посаді внаслідок недостатньої професійної компетентності.

Вилучаються положення, які є підставою для необґрунтованих звільнень державних службовців категорії "А".

Як повідомляла "ДС", раніше Кабінет міністрів підвищив посадові оклади мера Києва, а також головам обласних держадміністрацій та райрад.

    Реклама на dsnews.ua