• USD 29.3
  • EUR 30.6
  • GBP 35.6
Спецпроєкти

Нинішні вибори брудні, але не "найстрашніші", - Чорновіл

Реклама на dsnews.ua
Президентську кампанію не можна назвати самою страшною за всі часи незалежності України, 1991 і 1999 році все було набагато гірше

Про це в ході круглого столу "ДС" заявив політолог Тарас Чорновіл.

"У нас кажуть, що ці вибори найстрашніші, брудні і найгірші. Я згадую вибори 1991 року, коли у нас взагалі не було правил, коли вибори, підрахунок голосів та проведення проводив фактично один кандидат. Просто я був членом штабу мого батька і знаю, що це були за вибори. Коли +-40% на ділянці були в порядку речей", - заявив він.

Також Чорновіл згадав вибори 1999 року, "коли ціна виходу на президентську фінішну пряму коштувала життя, в тому числі і моєму батькові". "І це були страшні провокації. Потім вибори проходили спокійно, тому що перед цим все було зачищено. Тому назвати ці вибори найстрашнішими, у мене язик не повертається. Вони брудні за методами технологій. Але знову-таки нічого такого, чого б не було раніше, зараз немає", - додав він.

Крім того, Чорновіл уточнив, що кампанія фейків велася обома сторонами на виборах 2004 року.

"Доходило до крайнощів. Відмінність тих виборів від цих було тільки одне - два ключові кандидати, яких ми бачили, ділили Україну. Один був фактично Захід-Центр, другий - Південь-Схід. І це могло тягнути за собою певний розкол країни. Ці вибори ні до чого подібного привести не можуть. Брудні технології є, але вони в основному інформаційно-маніпулятивного характеру", - зазначив він.

    Реклама на dsnews.ua