• USD 26.7
  • EUR 31.2
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

ОАСК поновив скандального Семочка на посаді заступника голови Служби зовнішньої розвідки

Скандальний колишній перший заступник голови Служби зовнішньої розвідки (СЗР) Сергій Семочко виграв суд про своє поновлення на посаді. Окружний адміністративний суд Києва (ОАСК) повністю задовольнив його позов

Сергій Семочко
Сергій Семочко
Реклама на dsnews.ua

Про це суд повідомив у відповіді на запит РБК-Україна, передає "ДС".

У суді зазначили, що справу за позовом Семочка було відкрито ще в листопаді 2019 року. Але в грудні провадження в ОАСК було зупинено до винесення вердикту Верховного Суду, який паралельно розглядав законність указу Петра Порошенка від 12 квітня 2019 року про його звільнення.

На початку 2021 року ВС визнав цей указ незаконним, так як Семочко нібито під час звільнення був на лікарняному. З огляду на це, в травні 2021 року ОАСК поновив розгляд позову і 11 серпня виніс рішення — суд повністю задовольнив його позов.

Зокрема, ОАСК визнав незаконним звільнення Семочка з військової служби та з посади заступника глави СЗР. Суд поновив його на посаді з 3 вересня 2019 року.

"Окружний адміністративний суд Києва встановив, що оскаржуваний указ видано за відсутності зазначених у ньому підстав для звільнення позивача з військової служби і не відповідає вимогам чинного законодавства", — сказано у відповіді суду.

Нагадаємо, на початку жовтня 2018 року проєкт журналістських розслідувань Bihus.Info оприлюднив матеріал про заступника голови Служби зовнішньої розвідки Сергія Семочка, який до серпня 2018 року очолював ГУ СБУ в Києві та Київській області.

За даними розслідування, Семочко має безпосереднє відношення до втручання СБУ в процес державних закупівель препаратів для перитонеального діалізу. Дії СБУ привели до припинення закупівель, і пацієнти залишалися без необхідних медикаментів. Постачальники медпрепаратів для діалізу підрахували, що пауза в поставках привела до смерті двох сотень людей.

Журналісти також виявили у членів сім'ї Семочка три будинки в Конча-Заспі вартістю кілька мільйонів доларів і інше дороге майно, яке ексспівробітник СБУ не міг придбати на зарплату.

Крім того, згідно з матеріалами журналістського розслідування, фактична дружина Семочка і її діти є власниками російських паспортів і неодноразово відвідували анексований Росією Крим. До анексії півострова Семочко з дружиною жили і працювали в Криму.

Як повідомляла "ДС", після публікації матеріалу НАБУ зареєструвало кримінальне провадження про незаконне збагачення Сергія Семочка.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua