• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39
Спецпроєкти

Верховний Суд повернув Семочку посаду в Службі зовнішньої розвідки

Реклама на dsnews.ua

Касаційний адміністративний суд Верховного Суду визнав незаконним і скасував указ президента про звільнення першого заступника директора Служби зовнішньої розвідки (СЗР) Сергія Семочка

Про це виданню "РБК-Україна" повідомили в пресслужбі суду, передає "ДС".

Позов Семочко подав ще в кінці весни 2019 року. Він вимагав скасувати указ президента Петра Порошенка від 12 квітня 2019 року про звільнення його з посади. Семочко стверджував, що указ незаконний, тому що під час звільнення він знаходився на лікарняному.

Проте 24 червня 2020 року суд відмовився розглядати позов екскерівника СЗР, зазначивши, що той подав його з пропуском 30-денного терміну. Семочко не погодився з цим рішенням і оскаржив його у Великій палаті Верховного Суду, яка стала на його бік і зобов'язала Касаційний адмінсуд розглянути справу, незважаючи на пропуск позивачем строків.

13 січня 2021 року Колегія суддів Касаційного адмінсуду на чолі з Іриною Васильєвою винесла свій вердикт.

"Адміністративний позов Семочка Сергія Олексійовича до президента задоволено частково. Визнано протиправним та скасовано указ президента України від 12.04.2019 року № 143/2019 року "Про звільнення Семочка С. А. з посади першого заступника голови Служби зовнішньої розвідки України". У задоволенні решти позовних вимог відмовлено", — повідомили в прес-службі суду.

Нагадаємо, в листопаді 2020 року суд задовольнив позов Семочка і зобов'язав журналістів, які повідомили про російське громадянство та майно його родини, спростувати цю інформацію.

    Реклама на dsnews.ua