• USD 27.2
  • EUR 32.4
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

Облрада Львівщини вимагає від влади визнати дивізію "Галичина" борцями за незалежність

Львівська обласна рада звернеться до органів влади України стосовно надання офіційного статусу бійцям Першої Української дивізії "Галичина"

facebook.com/lvoblrada
Реклама на dsnews.ua

Рішення звернутися до Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України щодо внесення змін до Закону України "Про правовий статус та вшанування пам’яті борців за незалежність України у XX столітті стосовно статусу воїнів Першої Української дивізії "Галичина" депутати прийняли у вівторок, 16 лютого, передає "ДС" з посиланням на Варіанти.

"За" проголосували 57 депутатів, не голосували – 2.

Як йдеться у зверненні, 9 квітня 2015 року Верховна Рада ухвалила закон про правовий статус та вшанування пам’яті борців за незалежність України у XX столітті, однак поруч із УНР, Гетьманатом, ЗУНР, Карпатською Україною, Наддніпрянщиною, ОУН-УПА, Українською Гельсінською Спілкою та іншими, про вояків дивізії "Галичина" у ньому не згадується.

"Дивізійники досі не визнані на державному рівні, позбавлені соціальних гарантій та пільг. Більшість із них – не реабілітовані. З метою відновлення історичної справедливості звертаємося до вас з проханням ініціювати на розгляд Верховної Ради питання до внесення змін до Закону України "Про правовий статус та вшанування пам’яті борців за незалежність України у XX столітті" – наголосили депутати.

Видання нагадує, що, у червні 2020 року голова Львівської ОДА Максим Козицький оприлюднив відповідь народному депутату Верховної Ради 9 скликання від партії "Слуга народу" та блогеру Максиму Бужанському на його запит, який він відправив 28 травня до Львівської ОДА про відзначення 77 річниці річниці створення Першої української дивізії "Галичина" Української національної армії, де заявив, що "мотивацією українських вояків при вступі до першої української дивізії "Галичина" була не колаборація, а недопущення комунізму та більшовизму на західноукраїнські землі та боротьба за незалежну Українську Державу".

Як писала "ДС", крім того, депутати Львівської облради ухвалили звернення до президента та Верховної Ради із закликом повернути провіднику ОУН Степану Бандері звання Героя України.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua