• USD 28.2
  • EUR 34.3
  • GBP 38.4
Спецпроєкти

Оборонні підприємства втрачають гроші: ексглава "Спецтехноекспорту" Барбул прокоментував ситуацію в Укроборонпромі

Реклама на dsnews.ua

Павло Барбул заявив, що під час його керівництва ДП "Спецтехноекспорт" (2015 — 2018 р.р.) оборонні підприємства України були забезпечені замовленнями на суму понад 500 млн доларів

Але останнім часом нових замовлень все менше, що негативно впливає на фінансовий стан військової промисловості України.

"В останні кілька місяців тривають нестихаючі інтриги навколо нечуждого мені Укроборонпрому, спостереження за якими з боку на тлі критичного падіння реальних надходжень за контрактами змусили мене зробити цей пост. За 4 роки роботи в структурі була пройдена хороша школа як роботи, так і в житті, були як успіхи, так і невдачі. Супроводжуючи в роботі близько 500 контактів, сукупно забезпечуючи Україну потоком в понад $ 500 млн я постійно стикався з необхідністю балансувати між прямою роботою по залученню замовлень і внутрішніми політичними процесами, інтригами і банальним саботажем", — зазначив він.

Павло Барбул
Павло Барбул

Зокрема він вказав на контракті України з модернізації індійських літаків АН-32 від 2009 року.

"Я гордий, що маю безпосереднє відношення до виконання цього контракту який дістався Україні ще в 2009 році. Сума була і за сьогоднішніми мірками значна — $ 400 млн. Це не тільки приплив валюти, але і 60% всього чистого доходу ДП" Завод 410 ЦА ", на базі якого виконувався контракт, і який, на мою думку, залишається одним з кращих в світі в своєму сегменті.

З 2009 року "Завод 410 ЦА" сумлінно його виконував, поки не настав 2014 рік. Розрив відносин з РФ в оборонній сфері спричинив розрив всіх поставок комплектуючих, контракт виявився під загрозою зриву. У терміновому порядку знадобилося імпортозаміщення, зміна постачальників ключового обладнання, внесення змін в конструкторську документацію літака. В іншому випадку ДП "Завод 410 ЦА" мав би заплатити штраф Індії $ 20 млн і не отримати додатково ще близько $ 90 млн. У 2015м році титанічними зусиллями очолюваного мною "Спецтехноекспорту", ДП "Завод 410 ЦА", ДП "Антонов", наших дипмісій і служб — нам вдалося зберегти контракт і переконати наших партнерів в Індії в здатності його виконати.

Далі відбувалися дивні і сумнівні з точки зору захисту національних інтересів процеси, коментувати які на період слухання деяких справ я не буду, але багато вже описано в ЗМІ", — розповів Барбул, додавши, що свою точку зору висловить по закінченню процесу.

"Поки ж хотілося б подякувати нашим дипмісії в стабілізації тієї ситуації і всіх причетних до цього по істині важливої події. Можу сказати, що виконання цього контракту є стратегічно важливим для репутації України на міжнародній арені", — зазначив Барбул.

Він закликав учасників військово-технічного співробітництва об'єднати зусилля і зберегти потенціал галузі.

"Головне завдання це об'єднати зусилля і працювати над отриманням нових замовлень, інакше як уже очевидно за останні два роки галузь може просто загинути з величезним ризиком остаточного втратити потенціал в цілому ряді галузей військової промисловості. Ще не пізно припинити внутрішні чвари, стати нарешті однієї Командою та врятувати ситуацію. Криза це нові можливості, але важливо не упустити шанс. Адже головне що є в структурі — це тисячі вірних своїй справі фахівців найвищого класу, робочі, конструктора, інженери, еккаунт, круті сейлзи, юристи, співробітники служб протоколу, фінансових служб, апаратів і багато інших. Щиро бажаю новій команді зробити домашнє завдання, проаналізувати поточний стан галузі, створити і узгодити антикризову стратегію і план порятунку галузі і об'єднати співробітників всіх підприємств на конструктивну і націлену на досягнення результату роботу! ", — написав Барбул.

Нагадаємо, НАБУ ініціювало розслідування проти службових осіб "Спецтехноекспорту" за фактом розтрати коштів на оплату нібито не наданих послуг міжнародного агента в рамках контракту з модернізації індійських Ан-32. Однак в ході розслідування з'ясувалося, що прокурори САП і детективи НАБУ тиснули на судових експертів і вимагали сфальсифікувати експертизу, звинувативши в розтраті Павла Барбуль, хоча насправді, за їхніми даними, ніякої розтрати не було.

Справа розслідував детектив НАБУ Дмитро Литвиненко, який допомагав Свинарчук (синові екссекретаря РНБО Олега Свинарчука) виконувати скандальні оборонні замовлення ("Свінарчукгейт").

Процесуальне керівництво здійснювали Ольга Ярова, звільнена з органів прокуратури зі скандалом.

    Реклама на dsnews.ua