• USD 28
  • EUR 33.2
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Обрання глави САП: Рада порушила закон, голосуючи за членів комісії (ДОКУМЕНТ)

Реклама на dsnews.ua

Обраний Верховною Радою член конкурсної комісії з обрання керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Олексій Дрозд є правоохоронцем, а закон забороняє працівникам поліції брати участь у цій комісії

Про це повідомив Центр протидії корупції, інформує "ДС".

Як відомо, 17 вересня Рада голосами "Слуг народу", ОПЗЖ, "Довіри" та "За майбутнє" проголосувала за своїх представників в конкурсну комісію з обрання керівника САП. Серед них виявився делегований від СН Олексій Дрозд — начальник відділу докторантури та ад’юнктури Національної академії внутрішніх справ.

На запит Центру протидії корупції в академії відповіли, що Дрозд також є поліцейським.

Відповідь ЦПК
Відповідь ЦПК

 

В ЦПК зазначають, що у статті 8-1 Закону України "Про прокуратуру" зазначено, що Національна поліція є правоохоронним органом, а отже працівникам поліції прямо заборонено бути членами конкурсної комісії. Окрім того, за положеннями Закону України "Про Національну поліцію" (статті 71 та 17), відрядження поліцейського до іншого органу не означає втрату статусу поліцейського, хоча і означає звільнення з займаної посади.

Відповідно до електронної декларації, Дрозд отримує компенсаційні витрати та грошове забезпечення, визначене для поліцейських.

У ЦПК додали, що у Дрозда, крім іншого, відсутній антикорупційний досвід, є питання до його доброчесності та, відповідно, високих моральних якостей та суспільного авторитету. Активісти вимагають негайно звільнити його з комісії по обранню глави САП.

На початку жовтня президент Володимир Зеленський повідомив, коли відбудеться обрання нового керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

    Реклама на dsnews.ua