• USD 27.6
  • EUR 33.5
  • GBP 39
Спецпроєкти

ОБСЄ дійсно розмовляє з терористами "ЛДНР" у ТКГ: Арестович пояснив, чому це "не зрада"

ОБСЄ дійсно розмовляє з терористами "ЛДНР" на засіданнях ТКГ, але це не означає, що вона визнає їх стороною конфлікту і повноцінним учасником переговорів

Олексій Арестович
Олексій Арестович
Реклама на dsnews.ua

Про це "Новинам Донбасу" заявив спікер української делегації в ТКГ Олексій Арестович, передає "ДС".

Нагадаємо, раніше член ТКГ Сергій Гармаш сказав, що модератор політичної підгрупи Тристоронньої контактної групи (ТКГ) від ОБСЄ розглядає терористів "ЛДНР" як окрему сторону переговорів.

За словами Арестовича, Тристоронній формат переговорів у політичній підгрупі Контактної групи не порушувався. Під час засідання 30 березня учасники повернулися до колишнього способу спілкування, який передбачає консультації з терористами «ЛДНР» відповідно до Мінських домовленостей.

«Сталося наступне. Колись при очних зустрічах у Мінську, коли зустрічалися тільки лідери делегацій, для того, щоби не витрачати час технічно на дебати сторін, був заведений такий порядок — координатор політичної групи й інших підгруп спочатку розмовляв із російською стороною, потім із українською. На загальне рішення виносили вже узгоджені позиції сторін. Це дуже економило час і дозволяло бесіді розвиватися діловим чином. Учора (30 березня, — "ДС") вирішили спробувати такий же формат», — розповів Арестович.

За його словами, подібний формат показав свою дієвість: «Так що це не зрада, а просто повернення до ділового формату, який доводить свою успішність». На думку радника делегації, заява Гармаша про нібито зрівнювання членів «ЛДНР» в статусі до учасників делегацій спровокована непоінформованістю щодо такої практики переговорів.

«Сергій просто був не в курсі, бо він ніколи не брав участі в подібному форматі очно. Він у ТКГ недавно і відтоді дебати проходять заочно, в відеоформаті. Це просто недоінформованість», — сказав Арестович.

Він підкреслив, що посол Морель розмовляв із учасниками російської делегації, яка запрошує на засідання членів «ЛДНР». Завдяки цьому, додав він, сторони «істотно просунулися по тому списку питань, щоби створити узгоджений документ».

«Вони (росіяни — "ДС") нікого за себе не видавали. Морель розмовляв із росіянами. Те, що там є члени ОРДЛО, так відповідно до Комплексу заходів, ми з ними консультуємося. Гармаш же теж представляє ОРДЛО, тільки з нашого боку. Це все в рамках Мінських угод», — підсумував Арестович.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua