• USD 36.4
  • EUR 39.8
  • GBP 45.9
Спецпроєкти

Обшуки в Музеї Майдану: у Зеленського вважають, що силовики могли і почекати

Реклама на dsnews.ua

Події, пов'язані з Революцією Гідності, особливо напередодні чергових роковин її початку, дуже емоційні і обшуки в Національному музеї Майдану можна було провести в інший день, щоб не було такого негативного резонансу

Про це йдеться в заяві Офісу президента щодо обшуків, проведених сьогодні, 19 листопада, в Музеї Революції Гідності, передає "ДС".

"Не може не викликати занепокоєння той факт, що слідчі дії відбулися чітко напередодні річниці початку Майдану. Зрозуміло, що цей непересічний день завжди викликає емоції, завжди переживається гостро. Для мільйонів українців ще й досі живі ті відчуття, які були під час Майдану. Тому будь-яка необережність зараз може сприйматися як виклик цінностям Майдану або як свідома гра на суспільних суперечностях. Невже було обов'язково саме зараз проводити ці обшуки, навіть якщо слідство вважає їх потрібними?", — обурилися в ОП.

Відзначається, що проведення обшуків саме напередодні Майдану "не сприяє суспільній злагоді у державі".

"А правоохоронці повинні враховувати й такі речі, коли немає термінової необхідності для слідчих дій", — йдеться в повідомленні.

В ОП відзначили, що обшуки проведені за фактами можливого розкрадання співробітниками Музею бюджетних коштів.

"Якщо гроші справді розтрачені, якщо дійсно було зловживання службовим становищем, то це легко довести. А отже, всі все побачать. У цьому має бути чіткий правовий шлях, тому що будь-яке цивілізоване суспільство зацікавлене в коректному виконанні законів задля запобігання правопорушенням у державі… Емоцій у ці дні щороку й так дуже багато, тому не варто штучно додавати нових. Особливо не варто це робити шляхом добре відомих політичних спекуляцій", — додали в ОП.

Нагадаємо, вранці 19 листопада правоохоронці проводили обшуки в Національному музеї Революції Гідності в Києві. Слідчі підозрюють чиновників меморіального комплексу в розкраданні 100 млн гривень, виділених на реконструкцію обʼєкта. Триває досудове слідство у ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України.

Раніше народний депутат фракції "Європейська солідарність", колишній директор Українського інституту національної памʼяті Володимир Вʼятрович назвав обшуки в Музеї Революції Гідності "чекістських почерком".

У Міністерстві культури і інформполітики заявили, що здивовані і уважно стежать за подіями навколо обшуків в Музеї Майдану напередодні Дня гідності і свободи.

    Реклама на dsnews.ua