• USD 27
  • EUR 32.7
  • GBP 38.1
Спецпроєкти

ОБСЄ отримала від України дані про російські "глушилки" дронів на Донбасі

Україна надала ОБСЄ інформацію про російське обладнання по глушінню сигналів безпілотників Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ на лінії розмежування на Донбасі

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив постійний представник України при міжнародних організаціях у Відні Євген Цимбалюк під час засідання Постійної ради ОБСЄ, передає "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

"На засіданні Постради 20 травня ми вже висловлювали серйозне занепокоєння з приводу цієї ситуації (навколо "глушіння" сигналів БПЛА Місії ОБСЄ – ред.), що заважає СММ контролювати віддалені прикордонні райони та місця зберігання важкого озброєння на окупованих Росією частинах сходу України. І ми також надали перелік точних місць розташування вздовж усієї лінії зіткнення, де розміщені сучасні російські системи глушіння з дальністю роботи до 90 км", — зазначив він.

За словами українського посла, одне з таких місць було підтверджено 29 травня Місією ОБСЄ — БПЛА далекого радіусу дії зафіксував російський комплекс радіоелектронної боротьби "СБ-636В "Свєт-КУ" в Новоазовську.

Цимбалюк також прокоментував абсурдні заяви Росії про нібито глушіння українськими військовими безпілотників СММ ОБСЄ, зазначивши, що "саме Україна є найбільш зацікавленою у тому, щоб ці безпілотники літали та фіксували незаконну військову діяльність Росії у віддалених районах окупованих територій Донецької та Луганської областей".

Глава місії України в ОБСЄ повідомив, що тільки минулого тижня дрони СММ ОБСЄ на сході України "глушилися" 86 разів.

"Ситуація лише погіршується. Минулого тижня СММ зареєструвала 86 випадків глушіння сигналу її безпілотних літальних апаратів, що є найбільшим числом, зафіксованим Місією за один тиждень", — сказав Цимбалюк.

Він закликав Росію припинити систематичні зусилля, спрямовані на підрив можливостей моніторингу СММ, а також іншої місії ОБСЄ — наглядової місії на російських пунктах пропуску в "Гуково" і "Донецьку".

Як повідомляла "ДС", раніше представники Місії ОБСЄ заявив, що українські військові глушили безпілотник СММ.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua