• USD 27.3
  • EUR 32.5
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

ОБСЄ призупинила використання БПЛА на Донбасі та поскаржилася на Україну

Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ тимчасово не використовуватиме дрони у зоні конфлікту на Донбасі через те, що українська сторона заглушила безпілотник Місії у понеділок, 17 травня

БПЛА Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ
БПЛА Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні на сайті СММ ОБСЄ, передає "ДС".

Так, у СММ запевняють, що попереджала про політ дрона заздалегідь. О 12:00, одразу при злеті з бази у Степанівці, БПЛА зазнав впливу перешкод сигналу обох модулів GPS.

Глушіння безперервно тривало під час всього польоту. О 12:55 поблизу Бахмутського місія запустила режим аварійного керування дроном і скерувала його назад до бази у Степанівці.

О 13:45 через ризик втратити просторовий контроль над БПЛА ОБСЄ здійснила аварійну посадку дрона у полі. Це відбулося у полі орієнтовно за 200 метрів на північний схід від призначеного місця приземлення у Степанівці.

У результаті удару під час приземлення хвостовий кіль і хвостовий відсік фюзеляжу літального апарата зазнали ушкодження.

Польоти БПЛА дальнього радіуса дії призупинили до завершення технічної оцінки будь-яких інших пошкоджень літального апарата.

Місія зазначила, що БПЛА дальнього радіуса дії зазнають підвищеного рівня впливу перешкод сигналу обох приймачів GPS поблизу бази у Степанівці ще з 21 березня 2021 року.

СММ укотре звернула увагу на те, що рішенням Постійної ради ОБСЄ передбачене забезпечення безпечного та надійного доступу місії по всій Україні. 

На ці звинувачення ОБСЄ уже зреагували у штабі Операції обʼєднаних сил.

Там зазначили, що українська сторона СЦКК повідомила, що проросійськими найманцями сфабриковано та широко розгорнуто чергову кампанію з дискредитації ЗС України.

"В основу провокаційного наративу окупантів покладено інцидент з БПЛА СММ дальнього радіусу дії, який зазнав аварії над підконтрольною Уряду України територією 17 травня поточного року. Інформуємо, що подія сталася внаслідок цілеспрямованого перешкоджання з боку окупантів польотам БПЛА Місії", — підкреслюють українські військові.

Вони пояснили, що особливістю БПЛА дальнього радіусу дії S-100 є моніторинг як лінії розмежування, так і Державного кордону між Україною та Росією, що заважає Кремлю вільно постачати збройним формуванням РФ в ОРДЛО озброєння та військову техніку.

"За оцінкою Української сторони СЦКК протягом квітня-травня майже кожен запланований політ S-100, вже зі зльоту в населеному пункті Степанівка, зазнавав перешкод внаслідок глушіння. 17 травня зафіксовано активні перешкоди системам керування літального апарату, упродовж всього дня, починаючи з 4.30. Перешкоди були встановлені станціями РЕБ РФ (типу Р-330 "Житєль") російського виробництва. Дальність роботи зазначених станцій РЕБ становить 60 — 90 км", — повідомили у штабі ООС.

Там наголосили, що розміщення таких станцій у населених пунктах Кадіївка, Горлівка, Донецьк та Новоазовськ дозволяє впливати на роботу БПЛА вздовж усієї лінії розмежування.

"Подібні факти вже неодноразово фіксувалися українською стороною, починаючи з середини березня 2021 року. За статистикою, кількість запусків Місією БПЛА з підконтрольної Україні території у півтора рази перевищує кількість аналогічних запусків з непідконтрольних районів. Якщо додати до цієї статистики кількість випадків перешкоджання діяльності патрулів СММ ОБСЄ на тимчасово окупованих територіях, об’єктивно вимальовується картина системних дій окупантів по зниженню ефективності роботи Місії. Супутньою метою дій окупантів, як і раніше, є дискредитація ЗС України перед СММ ОБСЄ та Європейською спільнотою. Не даремно найманцями "влучно" обрано час провокації — напередодні засідань ТКГ на тлі активізації міжнародних партнерів по підтримці України в контексті пошуку шляхів вирішення конфлікту та приїзду високоповажних іноземних делегацій до району ООС", — зазначається в заяві штабу ООС.

У штабі наголосили, що українська сторона СЦКК "обʼєктивно інформує СММ ОБСЄ про порушення з боку окупантів та всіляко сприяє Місії у виконанні Мандату".

Там додали, що" у фокусі особливої уваги української сторони є безперешкодне виконання завдань моніторингу ситуації СММ ОБСЄ усіма наявними силами та засобами".

Також українські військові опублікували карту глушіння безпілотників на Донбасі.

Карта глушіння БПЛА
Карта глушіння БПЛА

Нагадаємо, на початку березня російські терористи на Донбасі вкотре порушували домовленості про всеосяжне перемирʼя, зокрема, проводили мінування доріг на окупованих територіях та глушили безпілотники ОБСЄ.

Зокрема, терористи намагалися заглушити безпілотний літальний апарат Спеціальної моніторингової місії (СММ) ОБСЄ вранці 16 березня поблизу Авдіївки.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua