• USD 27.2
  • EUR 32
  • GBP 37.4
Спецпроєкти

Обвинувачений в розгоні запорізького Майдану ексглава облМВС Серба повернувся в Україну — з розшуку його чомусь зняли

В Україну повернувся обвинувачений в розгоні запорізького Майдану ексглава УМВС Запорізької області Володимир Серба. З 2015 року він перебував у розшуку, однак зараз з розшуку його зняли

Володимир Серба
Володимир Серба
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляє Адвокатська дорадчих група, інформує "ДС" з посиланням на Цензор.нет.

1 липня обвинувачений Володимир Серба з'явився на засідання Жовтневого районного суду, тоді як раніше переховувався.

"Колишній начальник міліції Серба Володимир Іванович, переховувався від правосуддя, він був одним з підозрюваних, а потім і обвинуваченим разом з О. Пеклушенко і В. Межейко. А 01.07.2021 року Серба раптово з'явився на судовому засіданні в Жовтневому районному суді Запоріжжя в супроводі адвоката з м Дніпро і в своє виправдання пояснив причини своєї неявки на судові засідання протягом 7,5 років тим, що він не переховувався за межами України, а просто не знав про кримінальне провадження щодо нього. до того ж він раптово дізнався в березні 2020 року про цей факт, але з'являтися в суд не бажає через острах підхопити коронавірус. А адвокат не міг з'являтися в суд через свою хворобу", — розповіла представник потерпілих Олена Яркина.

Попри світову пандемію, 1 мюля Серба прилетів на судове засідання з Туреччини і запевняв суд про те, що буде з'являтися на всі наступні засідання. При цьому на підтвердження своєї особистості Серба надав свій закордонний паспорт, пояснивши суду, що українського в нього немає — його він нібито втратив в Росії.

"Як правило, така втрата українського паспорта може означати отримання російського громадянства. До речі, допомагати розганяти запорізький майдан 26.01.2014 року їхали тітушки з Ростовської області", — зазначила Яркина.

Представниця постраждалих також додала, що обвинуваченого Сербу зняли з розшуку. Тоді як прокурори надавали суду документи, що підтверджують перебування Серби у всеукраїнському та міжнародному розшуку. Протягом 5 років Жовтневий райсуд Запоріжжя розглядав справу Серби по процедурі заочного засудження.

"Перед початком судового засідання, в місцевому відділенні поліції (Олександрівський ОП Дніпровського ОП ГУНП України в Запорізькій області) пояснили, що Серба не перебуває в жодній базі розшукуваних осіб, тому затримати його поліцейські не мають підстав. Яким чином, Серба, розшукуваний з 19.02 .2015 року вільно перетинав кордон, залишається загадкою", — зазначила Яркина.

Прокуратура просила суд Запоріжжя взяти обвинувачуваного Сербу під варту, проте суддя Пивоварова обрала для нього особисте зобов'язання.

Як відомо, колишній глава Управління МВС в Запорізькій області Володимир Серба звинувачується в скоєнні масових заворушень, в злочині, скоєному групою осіб за попередньою змовою, організованою групою або злочинною організацією, і в перевищенні влади або службових повноважень під час розгону мітингувальників під Запорізькою ОДА 26 січня 2014 року.

Редактор: Сергій Єфремов
    Реклама на dsnews.ua