• USD 27.2
  • EUR 32.4
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

Обов'язкова вакцинація від коронавірусу не є порушенням прав українців, — Веніславський

Обов'язкова вакцинація від COVID-19 для деяких категорій України громадян не порушить їхні конституційні права

Вакцинація
Вакцинація
Реклама на dsnews.ua

Про це в коментарі РБК-Україна заявив представник президента в Конституційному суді (КСУ) Федір Веніславський, передає "ДС".

Нагадаємо, президент Зеленський сказав, що медичні та педагогічні працівники повинні обов'язково вакцинуватися від коронавірусної інфекції.

"Президент не говорив про обов'язковість вакцинації для всіх. Він сказав, що вакцинація в деяких зарубіжних країнах є обов'язковою, але для України про обов'язковість вакцинації він не говорив", — сказав Веніславський.

Він також підкреслив, що в цьому питанні ситуація неоднозначна, оскільки, з одного боку, кожен має право на свободу та особисту недоторканність, у тому числі на заборону медичних дослідів, а з іншого — є обов'язок держави забезпечувати санітарно-епідеміологічне благополуччя.

"Тому я думаю, що гіпотетично для окремих категорій громадян, діяльність яких пов'язана з ризиком швидкого поширення коронавірусу, може бути введена обов'язкова вакцинація як умова перебування на тій чи іншій роботі", — стверджує Веніславський.

Він також додав, що немає прямої заборони на обов'язкову вакцинацію.

"Тому що є конституційна норма, що життя людини — найвища цінність, і держава зобов'язана, відповідно до ст.3 Конституції України, вживати всіх необхідних заходів для захисту життя і здоров'я людини. В Україні на даний момент вакцинація буде добровільною, але якщо буде необхідність введення визначеного обов'язку для певних категорій громадян, то це можливо. Хоч, скажімо так, аргументація не на 100% буде бездоганною", — запевнений Веніславський.

    Реклама на dsnews.ua